| Ingerfararipi333 a întrebat:

Hei TPU, deci a venit un calugar/preot astazi la mine acasa, tata il cunoaste de la locul lui de munca (este paznic la o manastire) si de cand m-a vazut prima intrebare a fost daca ma simt bine. I-am spus ca da, si peste ceva timp i-am spus ca ma duc sa imi pregatesc hainele pentru scoala. Peste 10 minute ma striga tata sa vin ca ma cheama preotul sa vorbeasca cu mine, m-am dus in sufragerie si mi-a zis sa ma asez langa el (tata fiind langa mine) si a inceput sa imi zica ca nu trebuie sa mai fiu o fire asa inchisa in mine, m-a intrebat daca am iubit, i-am spus ca da, si m-a intrebat ce studiaza, si i-am zis ca urmeaza la Facultatea de teologie, m-a intrebat cum il cheama (nume+prenume), in ce an este nascut, luna si daca este primul sau al doilea copil (habar nu am de unde stie ca mai are o sora mai mare), m-a intrebat daca mi-am inceput viata sexuala(raspunsul este nu, daca va intrebati), a inceput sa isi dea cu parerea ca aceste baiat nu prea tine la mine si chestii de genul asta si deja eram suparata. Iar tata a iesit pana afara si a inceput sa imi zica "Stiu si ca te masturbezi, hai spune tu ca nu zic adevarul, se vede dupa structura corpului tau" si asta chiar este adevarat. Nu stiu de unde stie asta atat de sigur pe el, voi ce parere aveti despre tot ce v-am povestit? Sau de ce zicea intr-un fel ca acest baiat nu este pentru mine? Pe mine m-a cam speriat, mi-a daruit o cruciulita si un mir.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea popilor au tendinta sa invadeze cu agresiune viata personala a necunoscutilor. Cat despre calugar, un libidinos care vroia sa auda poveste cu adolescente care se masturb. eaza. Si zii lui taica tu ca viata ta sexuala nu e subiect de discutie cu straini

| OldSoul a răspuns:

In opinia mea ce a spus el nu e mare "minune".
Pur si simplu, te-a vazut trista, retrasa, "inchisa in sine" cum ai spus si tu, adolescenta fiind, e usor sa intuiesti ca ai d-aface cu baietii, iar tristetea ta, i-a aratat ca ceva nu e bine.

Ce vreau sa spun mai exact?
E ca tu avand o relatie cu un baiat, si fiind trista e clar ca ceva nu merge bine, ca suferi, sau cel putin ca nu e totul asa cum trebuie sa fie.
Cand totul merge bine, se vede, radiezi de fericire, esti mai binedispusa, dar tu ai fost exact opusul, iar asta i-a dat de banuit.
Iar preot fiind, fii sigura ca a mai vorbit cu alti adolescenti, si prin urmare stie deja problemele cu care se confrunta ei.

Cat despre faptul ca a spus ca acel baiat nu e de tine, eh, si eu, care nu sunt preot, pot sa spun ca daca o persoana te face sa suferi, nu e de tine.

| Kely2820 a răspuns:

Poate a vorbit tatal tau cu preotul ca să te îndepărteze de acel băiat, iar la faza cu masturbatul poate a vazut un semn, doar nu isi poate da seama ca te masturbezi daca isi da cu parerea pe corpul tau. Nu știu toata povestea cum a ajuns preotul si alte amănunte dar din ce ai spus cam asta ar fi.

| Ingerfararipi333 explică (pentru Kely2820):

Tata nu are cum sa ii fi spus pentru ca si el a ramas la fel de uimit ca si mine, si nu are de ce sa ma indeparteze de acest baiat pentru ca ii cunoaste familia si nu are nici-o problema