| Zazon1243 a întrebat:

Eu sunt la liceu, clasa a 9 profil filologie.Nu prea am vrut aici si vreau sa ma transfer la profil biologie si trebuie sa dau un test de informatica(pentru diferente deoarece la filo nu fac Informatica). Vreau o opinie personala.Cei care au dat acest fel de test este greu adica trebuie sa stii si teorie sau iti da doar probleme.Si cei care fac informatica este greu? Adica vreau sa ma transfer acum cand incepe semestrul al 2 si am fost foarte ocupat cu scoala si nu am avut timp sa invat si m-am gandit sa invat in vacanta de craciun.Nu vreau link-uri catre teste sau altceva.Vreau doar o opinie. FUNDA!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai testul îl stabilește profesorul.
Și da, informatica este grea, are nevoie de multa logica.

| EGGc a răspuns:

Eu am dat diferențele anul trecut si (daca nu ai cea mai vaga idee despre ce este aia informatica) este destul de greu. Totusi majoritatea scolilor au nevoie de elevi, vrei trece oricum! Profa ne-a spus rezolvarile pana la nota 5.
Chestii pe care ar trebui sa le sti ar cam fi: codurile si tipurile de coduri in limbajul C++.
Nu te baza pe faptul ca vei avea un profesor care sa sopteasca! Invata cel putin minimul din materie.
Eu am avut si intrebari de logica? Vor fi doua probe, cea teoretica si cea practica. Baftă!

| Zazon1243 explică (pentru EGGc):

Faza este ca profilul de biologie este in acelasi liceu in care sunt acum, dar crezi ca as putea invata in 2 saptamani?

| EGGc a răspuns (pentru Zazon1243):

Da,fiindcă in clasa a 9-a se invata bazele, pana te saturi de ele.