| carmina34690643 a întrebat:

Hei TPU, explicati-mi si mie treaba cu visul lucid.Mereu cand visez nu pot si constientiza ca visez pentru ca mintea mea este concentrata pe firul actiunii din vis si nici macar o secunda nu ma gandesc ca ar putea fi ceva in neregula cu ceea ce se petrece cu mine chiar dacauneori sunt lucruri foarte stranii.Cum pot unii oameni sa aiba un vis lucid? Am citit pe multe site-uri cum se face dar nu mi-a reusit. Poate stiti voi ceva trucuri ca sa pot avea un vis lucid.

Multumesc happy

3 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Salut, si chiar nu stiam treaba asta cu visul lucid dar sincer sa-ti spun de multe ori cand visez, imi dau seama ca e un vis... si cateodata ma simt blocat in vis pentru putin timp happy, desi uneori nu vreau sa-mi dau seamalaughing.
Desi as vrea sa-ti spun ca exista vreun truc dar nu este...pur si simplu realizezi ca este un vis.
M-ai facut curios cu treaba asta cu visul lucid laughing... astept raspunsul tau.
Ps:Eu unul nu am citit nimic de pe site-uri despre vise sau etc...doar se intmpla sa realizezi.
Tocmai ce mi-am amintit ca odata ce-am realizat ca sunt intr-un vis, e o senzatie destul de placut acum depinde si ce vizlaughing
Stiu ca suna ciudat dar odata intr-un vis puteam sa fac sa apara lume, tot felul si puteam sa fac oricelaughing dar visul se termina laughing si dupa ce s-a terminat imi pare rau ca se termina.
Pacat ca nu am mai visat de foarte mult timplaughing

| WholeWorld a răspuns (pentru WholeWorld):

In ultimul timp nu am visat deloc dar in ultimul vis pe care mi-l amintesc, cand am realizat ca e un vis, puteam sa fac sa apara tot felul de persoane, practic esti creatorul unei povestihappy. Sau sa fac ceea ce este imposibil in realitate... de exemplu sa zbori sau sa sari cat blocullaughing stiu ca ce spun e penibil dar...
Astept raspunsul tau... m-ai facut curios in legatura cu visul lucidlaughing

| carmina34690643 explică (pentru WholeWorld):

Eu nu am reusit niciodata sa-mi dau seama ca sunt intr-un vis si nici sa-l controlez... sper ca intr-o zi o sa reusesc.