| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU. Scuzati-ma ca am pus la categoria asta, dar.

Aseara mi-am epilat mustata cu o crema depilatoare (sunt bruneta si deschisa la ten), credeam ca pana acum imi va disparea roseata, dar nu-i asa.E ca si cum as fi arsa in zona deasupra gurii. N-am putut dormi toata noaptea, ma ustura ingrozitor.Cu ce as putea sa ma dau sa-mi dispara roseata si usturimea?
Va rog, abia pot iesi din casa, trebuie sa-mi acopar gura cu ceva, fiindca chiar si cu fondul de ten tot se mai vede.
Voi da funda la raspunsul cel mai bun.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai iritat, nu mai freca cu nimic ca se face si mai rau. Fondul de ten ustura pe iritatie de acest gen. Poate esti sensibila si crema epilatoare poate era pentru piele mai rezistenta, sper ca nu ai dat cu crema pentru picioare. Sunt creme speciale pentru par facial. Pana nu trece singura nu ai ce face, nu mai pune si alte chestii ca se irita sau se infecteaza. Du-te la farmacie si roaga fata de acolo sa-ti dea ceva sa linisteasca roseata si usturimea. Sunt unguente cu efect de calmare a iritatiilor de pe fata. Aplica usor, nu freca ca se ia pielea si ai sa arati caraghios.
Noroc bun!

| Geochoco a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar arat caraghios laughing Din fericire, m-am dus la o farmacie si farmacista mi-a dat un unguent pentru asa ceva..multumesc de raspuns happy

4 răspunsuri:
| Geochoco a răspuns:

Multumesc mult de raspunsuri happy Chiar mi-au fost de folos =]

| Lynna a răspuns:

Buna. Ce crema ai folosit? Probabil esti sensibila, nu ai ce face, trebuie sa astepti pana trece, poti sa iti dai cu unguente, vor ajuta iritaria sa dispara mai repede.

| ChristinneK a răspuns:

Iti recomand crema de galbenele este foarte eficienta, o folosesc si eu dupa ce imi epilez mustata si imediat ce o pun imi calmeaza pielea. Ti-o recomand o poti aplica pe toata fata (sau doar in zona cu probleme) o masezi putin si poti dormi linistita si nu numai seara o poti folosi oricand doresti, evident vei sta in casa deoarece iti va arata tenul gras dar imediat ce intra in piele vei arata superb, e buna si la cosuri. Sper sa-ti fie de folos.