| Łore a întrebat:

Stiu ca mai este pana atunci dar va rog spuneti-mi cum sa par mai matura adica eu cam mi-am facut o imagine de copil mic ( am 13 ani) dar mereu si din ori ce rad ma comport imatur uneori, vorbesc mult va rog spuntim cum as putea sa ma schimb ntr-o persoana matura! Va multumesc Anticipat funda!

Răspuns Câştigător
| luiza_5755 a răspuns:

Hey crede-ma inca esti mica si nu cred ca faci asta intentionat ci pentru ca asa e varsta ta pupici:**::*

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Păi, este cam greu, deoarece personalitatea îl face pe om. happy

Dacă vrei să pari mai matură, trebuie să înveți să vorbești cooerent, trebuie să folosești cuvinte mai... luuuungi și să nu râzi din orice.

Și eu, când aveam 13 ani, îmi doream să par mai matură, dar mi-am dat seama că totuși, sunt adolescentă și că mă cam grăbesc. Nu prea are rost să fi matură de pe acum. Cu timpul, viața îți oferă multe. Maturitatea apare pe la 18-19 ani, când realizezi că trebuie să-ți începi viața cu adevărat happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nici nu ai cum sa fii matura la varsta asta pentru ca esti un copil inca. maturitatea vine odata cu varsta nu fortat cand vrei tu

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

La 13 ani sa fi matura, eu am 23 si nu prea sunt matur desi am 2m inaltime inca ma mai uit la desene

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru theStraightEdgeSavior):

Şi care-i faza cu înălţimea?

| theStraightEdgeSavior a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Sunt dita` mai omu si inca ma mai uit la desene..ironic ha?

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru theStraightEdgeSavior):

Tot nu văd legătura.

| Srobert a răspuns:

Hmm...maturitatea totusi nu aparea ea asa de capu ei. Tu stai la baza ei. Iti voi spune 2 modalitati: 1. Un model un prieten mai mare sau prietena cineva si de fiecare data sa te intrebi" e bine ce fac" 2.Sa iti dai seama tu singur cand razi, cat razi, cum razi, toate acestea trebuie sa le judeci " o persoana matura" cand zici maturitate te gandesti la decizii diferite, vorbire diferita, intrebari si multe altele schimbate complethappy