| sfechisalina a întrebat:

Vreau cateva status frumoase de dragoste dar va rog mult sa nu fie vechi si cunoscute, as vrea sa fie noi si cat se poate de originale, unice.Multumesc.Funda!

Răspuns Câştigător
| romanyta a răspuns:

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

Sunt stele care cad dar totusi stralucesk, sunt oameni care se despart dar totusi se iubesc!

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea…

2 răspunsuri:
| allexandraaaaa a răspuns:

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare şi nu te pot desprinde căci inima mă doare…,Am plâns, am suferit, am pierdut atâtea, totul pentru o cauză nobilă : IUBIREA dintre noi doi…,Aş vrea să fiu o stea… o stea căzătoare, să cad în inima ta şi să nu mai pot pleca. Te iubesc, prinţesa mea,N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!, M-am uitat în portofel şi era gol, m-am uitat în buzunar şi am găsit doar câteva monede, m-am uitat în inima şi te-am găsit pe tine. Abia atunci am realizat cât de bogat sunt…, Imi spui k ma iubesti doar p mine dar te sarutzi cu ea! :*

| Dima1 a răspuns:

Лучше попробовать и сожалеть, чем сожалеть, что не попробовал.