| Briosicaaa a întrebat:

Vreau sa plec 2 zile de acasa, sa ma duc la cineva. Ce ii pot spune mamei ca sa plec?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să-i spui adevărul, altfel va afla singură (minciuna are picioare scurte) şi-şi va pierde încrederea în tine, iar apoi cu greu o să poţi să o mai dobândeşti. Deci, fii sinceră şi discută cu ea.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Depinde de cati ani ai...
Iti faci curat in camera, o ajuti la buucatarie, ii faci o cafea, te porti frumos.
Apoi o rogi sa te lase peste noapte la cine vrei sa mergi. Dar sa ii spui adevarul (ca poate sa sune pe mama fetei la care ii zici ca vei merge de exemplu, sa o intrebe despre tine!), ca daca va afla ca ai mintit-o (si de obicei parintii afla) nu va mai avea increde in tine.
Fii draguta, si roag-o frumos!
Succes!

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Ca dormi la o prietena/

| Aplix a răspuns:

Spune-i ca ai un proiect de facut si trebuie neaparat sa te duci la o colega sa il faci! Si cu ocazia asta spune-i ca ramai si la ea 2 zile.