| Justme01xD a întrebat:

Vreau sa va intreb, ce parere aveti despre o relatie intre o fata de clasa a 10-a si un baiat de clasa a 8-a? Dar o fata de clasa a 11-a cu unu de a 9-a? Fara raspunsuri gen iubirea nu tine cont de varsta. Vreau sa stiu ce credeti serios. Dau funda! happy

3 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Serios cred ca esti inutil/a... daca cineva crede cu adevarat ca dragostea nu tine cont de varsta normal ca asta iti va spune, nu ii impui cum sa iti raspunda sau daca nu iti convine nu mai pune intrebari. Acum depinde si de dorintele fiecaruia (ma refer la fata si la baiat) adica baiatul fiind mai mic posibil sa nu fi trecut prin experiente prin care fata ar fi trecut (ipotetic vorbind desigur) si deci in anumite situatii cred ca vor fi problemute. Si despre fete se spune ca se maturizeaza repede (personal cred ca e doar un moft, nu ceva real...mai bine sa mai copilaresti) deci e posibil sa ii refuze anumite chestii baiatului sau sa se supere cand acesta va vrea ceva mai "imatur" de asemenea si pentru baiat s-ar putea sa fie cam prea plictisitoare situatia. Dar e posibil sa ma insel, insa sustin relatiile intre persoane de aceeasi varsta.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

In general baietii sunt mai imaturi decat fetele prin natura lor. O relatie de genul asta, mai ales acum la varsta adolescentei, nu va tine prea mult, iar dezamagirile nu vor intarzia sa apara. Acum insa, este alegerea fetei si mai tine uneori de caracterul si maturitatea ei.
Sper ca te-am ajutat!
O zi frumoasa iti doresc!

| ovidiu2295 a răspuns:

Esti culmea. Asta e raspunsul general. Daca 2 oameni se iubesc cu adevarat nu se va tine cont de varsta de aspect de situatia materiala si ect.