| prizeFTW a întrebat:

Hei.Unei fete din clasă îi place de mine, sincer să fiu şi mie îmi place de ea. Oare să o întreb dacă vrea să fie prietena mea? Cum e prima relaţie? Dar primul sărut? Sunt cam emotiv.
Fundă şi vot.

Răspuns Câştigător
| Maria_Dancau_1996 a răspuns:

Vorbeste cu ea mai multe incearca sa ii devi mai intai prieten(amic) si apoi intreab-o daca vrea sa stea cu tine, prima relatie nu o vei uita niciodata, primul sarut la fel, sarutul va fi de la sine venit la momentul potrivit ...toti sunt emotivi cand vine vorba de dragoste happy

8 răspunsuri:
| IoanaGabe a răspuns:

Ia-o usor...intreab-o daca vrea sa iesiti la un suc sau ceva sa va cunoasteti mai bine.
Prima relatie e cam dificila mai ales daca ajungi sa o iubesti cu adevarat. Despre primul sarut ce pot sa zic. e magic! Mai ales daca e cu persoana pe care o iubesti.

| olivert1310 a răspuns:

Nu e nici o rusine ca nu ai mai sarutat pana acum sau ca nu ai mai avut o relatie pana acum. Daca ea te place si o placi si tu, de ce nu ii ceri prietenia? Asa emotiv cum esti (si eu suntbig grin) tot exista o modalitate de a aborda o fata, asa ca fa-ti curaj si asa cum poti actioneaza. Frumusetea unei relatii nu consta in a fii cel mai cool si a spune cele mai tari replici de agatat, ci in a fii pur si simplu tu. Te comporti normal asa cum o faci de obicei. Prima relatie este asa cum vrei tu, avand in vedere ca este prima sunt sanse mici sa dureze mult, te vei lovi de niste obstacole care te deranjeaza sau sperie, dupa caz, si totul depinde de cum tratezi problemele ivite. Suntem diferiti si trebuie sa ne acceptam reciproc daca vrem sa facem o relatie sa mearga. Primul sarut va fi unul facut cu stangacie dar de care iti vei aminti cu placere peste ani. Va fi plin de emotie, nu conteaza ca stii sau nu cum.

| Andreea304 a răspuns:

Frate,tu chiar n'ai mai sarutat o fata pana acum?

| prizeFTW explică (pentru Andreea304):

Nu mă laughing.

| prizeFTW explică (pentru Andreea304):

Problem?big grin

| Andreea304 a răspuns (pentru prizeFTW):

Serios? Cati ani ai?

| prizeFTW explică (pentru Andreea304):

14.

| MagicGeorge a răspuns:

Eu zic sa nu mai astepti mult, sa ii spui ce simti pentru ea, si restul vin de la sine daca accepta. happy