| RoxiMaria11 a întrebat:

Hei. Vreau sa ma ingras, va rog mult spuneti mi cum pot face asta. Sa nu imi spuneti sa mananc de la fast-food pentrj ca nu functioneaza. Am 15 ani si 39 kg. Probabil asa e felul meu, dar sunt mult prea slaba si nu stiu ce sa fac.Va rog mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un program pentru mancat ca altfel nu merge. Incearca sa mananci si cand nu iti este foame. Cu cat mai des si cu cat mai mult. Intr-o luna, o sa se vada diferentele. De mancat, nu prea stiu ce sa mananci, insa te poti informa cu alte raspunsuri. Eu doar asta am vrut sa-ti zic. ca trebuie sa ai un program stabil.

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca si sa consumi vitamine din complex B fiindca iti da pofta de mancare multa.Si mananca multe alimente care contin carbohidrati.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa te ingrasi trebuie sa mananci ca lumea.N-o sa te ingrasi din ciugulit,sau mancat pe fuga, sau mai stiu eu ce mese fara valoare nutritiva.Tu poti manca orce iti place, dulciuri, fructe, nu ai nici o restrictie.Dar trebuie sa te ridici super satula de la masa.Altfel nu se depune nimic.La orce ora poti manca, nici restrictii de ora mesei nu ai.Dar macar incearca si lichide(supe, ciorbe), felul 2 si un mic desert.Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ciugulitul si mâncatul pe fuga îngrașă laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde.Eu ma ingras cand mananc foarte bine si ma ridic super satula de la masa.Iar de slabit, slabesc rapid de la stres, ganduri, probleme... fara diete. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești norocoasă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da. Stiu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să-ți mărești stomacul și asta o faci mâncând normal cum mănânci tu de obicei, dar consumând lichide după si in timp ajungi sa mănânci mai mult și te vei îngrășa.

| StiflersMom a răspuns:

Shaorma + bere