| Ankiiiiiii a întrebat:

Heii! ^_^. Am o problema, din nou. -_-.
Deciiii. M-am indragostit a 4-a oara de un baiat, sa ii spunem X. Am fost de 3 ori impreuna si ne-am despartit din cauza altora ( care inventau povesti ca se ne certam noi ) :/.
Acum,faza e ca si el simte ceva pentru mine. vorbim ore intregi pe facebook si la scoala ma tine in brate,ma protejeaza de unii obsedati si tot asa.
Bun, deci in seara asta vorbeam despre nu stiu ce coleg mai tembel laughing si dintr-o data ma intreaba un baiat ( Y ),foarte bun prieten cu X ce mai fac si daca il plac pe X. Nu va ganditi ca el l-a pus sa faca asta, pentru ca nu ii sta in fire. De obicei imi spune in fata tot ce are spus. Sa revenim. i-am trimis convorbirea lui X si el mi-a trimis apoi o convorbire cu Y prin care ii explica, ca intre noi doi nu este nimic.
Apoi, dupa catva timp i-am spus ca acest ' nimic ' este cam vizibil [ deja cateva colege ma intrebasera daca suntem impreuna laughing ] si el m-a aprobat. Sper ca asta nu inseamna ca nu o sa ma mai bage in seama doar pentru imaginea noastra.!
Oricum. I-am zis ca incepe sa imi placa acel ' nimic ' si apoi venise vorba ' la cine tin eu cel mai mult '. ehh, complicat laughing. El incepe sa-mi zica ca stie ca eu nu tin la nimeni si i-am zis ca este total gresit. M-a intrebat la cine tin eu si i-am spus ca la el :d.
Buun. acum partea a2a.
Tot azi mi-a spus ca el si-a dat seama de ceva si nici cum nu imi zicea despre ce este vorba. Mi-a promis ca imi spune mai tarziu. asta fiind cand? + ca l-am rugat sa imi zica si a spus ca ma voi supara daca imi spune.! I-am promis ca nu ma supar si a ramas pe ' mai tarziu '. laughing.
Deci intrebarea este, eu ce fac acum? laughing
E clar ca si el simte ceva pentru mine. dar nu vrea sa recunoasca ceea ce ma mira.!
E 22:47. a zis ca imi spune peste 15 minute. sad. Deja nu mai am rabdare.
Sper sa ma ajutati cumva sa inteleg ce se petrece laughing. Si sa imi dati o idee, cam ce sa fac.! happy Fundita :*!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteți mici. Și nu știți ce înseamnă încrederea. Ce spune lumea, să spună.

O fată este cuplată cu cineva de la distanță, doar că ei s-au și văzut în realitate. Iar lumea încă bagă intrigi cum ar fi că îi spune fetei că iubitul ei e de fapt o fată când ei s-au și văzut.

Amuzant sau enervant? Cum e pentru tine? Asta reflectă ce simți față de acele povești în continuare.

Amână cam mult, deci are emoții, iar acum e 4 noaptea, asta dacă nu are probleme cu somnul ca mine. Nu cred că vrea sau nu să recunoască, ci nu e foarte sigur, drept urmare ți-a cerut să-l lași să se gândească.

Are de luat o decizie, iar nesiguranța asta a lui trebuie eliminată dacă acceptă să aveți o relație. Dacă nu, oricum ciorba reîncălzită de mai multe ori (la tine sunt vreo patru dăți) nu mai e niciodată la fel. Niciodată!

Și vorbiți pur și simplu, nu vă mai folosiți de intermediari în așa ceva, că nu ei sunt în relația voastră, ci voi doi.
Dacă nu puteți avea încredere în spusele fiecăruia și mai ales în faptele celuilalt, atunci nu sunteți destul de apropiați sau de pregătiți pentru așa ceva.

| Ankiiiiiii explică (pentru anonim_4396):

Heii. Multumesc pentru raspunsul tau concret si foarte complex. Pai acum am aflat ce voia de fapt sa imi spuna. si a amanat ata pentru ca voia sa sune cat mai frumos, dragut. In final am stabilit ca vom ramane doar 2 prieteni foarte buni, deoarece el a declarat ca vrea doar atat. Stiu ca suna ciudat. dar sunt sigura ca peste cateva zile o sa ajungem la ceva mult mai amplu. cum ar fi o relatie.
Oricum. iti multumesc frumos! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankiiiiiii):

Mă bucur că am ajutat, baftă-n continuare. happy
Și baftă să-ți meargă planul. Oricum ar fi, lasă lucrurile să meargă lejer, nu pune tensiune pe el în sensul ăsta.

| AnaRadu a răspuns:

Buna. Pai, e clar ca ii place de tine si vrea sa va impacati dar nu vrea sa fie cel care face primul pas. Haide, intra in joc si din gluma in gluma ai grija sa ajungi la ceva serios. Asa o sa va impacati si totul o sa fie ok. O sa vezi.