| LeeJiEun a întrebat:

Heii...Am o problema
Parintii mei se cearta in fiecare zi... Tatal meu a gasit cu curva de 22 de ani si l-a innebunit si-a vandut masina si vrea sa se mute cu ea. El cateodata mai vine pe acasa si mama nomal ca se enerveaza si se cearta ft tare, se injura intre ei, aproape ca se bat (S-au mai batut...) Si eu incep sa tremur si aproape plang si nu stiu ce sa faccrying( Mama vrea sa bage divortul dar tata nu vrea si na.crying ce sa faaaaac?sad
Fundita:-ssad

Răspuns Câştigător
| xMysterioursLikee a răspuns:

Eu te-as sfatui sa fi alaturi de mama ta, pentru ca ea garantat tine la tine. Poti sa faci multe, si la mine in familie sunt certuri foarte mari si perioada sarbatorilor nu imi place deloc, dar sunt mai mare si acum pot sa imi spun punctul de vedere. Stai cu ei in parte de vorba, Spune-le ca ei nu-si dau seama ca tu esti cea mai ranita din toata treaba asta. Stai cu tatal tau de vorba si spune-i ca tu nu vrei o astfel de familie si in special o astfel de viata si pune-l sa aleaga intre tine cu maicata si acea femeie de 22 de ani, spune-i ca ti si la el la fel de mult ca la maicata, dar nu poti sa traiesti intr-o astfel de situatie. Eu asa am facut si acum totul e mai bine. Cand se cearta, ma bag intre ei, urlu la ei sa termine, le explic ca nu e bine ceea ce fac ei, ca doar eu cu fratele meu suferim din cauza certurilor lor si ne fac foarte mult rau. DECI! Impune-te, nu sta intr-un colt intunecat, iesi in fata si spune tot ce ai de spus! Suntem noi copii, dar avem si noi sentimente, care nu trebuie ranite, mai ales de catre familie.

8 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Stiu prin ce treci, stiu ce simti, nu esti prima si nici ultima care trece prin asta.Am avut multe faze din astea si daca stau sa iti povestesc nu ca ma plang pentru ca acum sunt aproape ok dar am trecut si eu prin prea multe.
Nu ai ce face, nu ai ce vorbii cu ei cel putin eu cu ai mei nu am avut.
Dar poti incerca sa vorbesti cu ei calm sa le explici si tu ca te simti nasol. Stiu ca nu prea o sa le pese adica ei sunt cu ale lor si atunci cand incep sa se injure ca disperatii nici nu isi dau seama cat ne doare pe noi.
Si tata si.a gasit o curva mai mare cu vreo 6 ani decat mine. si o tine asa de 5 ani de zile aveam 7 8 ani. nici eu nu stiu sigur, si mi-a nenorocit copilaria si ea si curva aia, acum eu si sora mea stam cu mama si el cu curva lui. Dar, nici acum nu e prea bine. E urat sa stai doar cu maicata sau doar cu taicatu dar e mai urat sa stai in casa acolo sa vezi cum se cearta tot timpul. Dupa cate am trecut mi-e mult mai bine cu mama, decat sa stai in certuri. Si crede-ma tata a incercat dar curva aia nu l-a lasat in pace puteti sa imi dati de toate ca folosesc acest cuvant as folosii mai multe dar doar cineva care trece prin asta intelege ca altfel nu avem cum sa o numim. Deci mie mi-a stricat copilaria familia si tot acum sta in casa mea bine mersi. Si ma opresc aici ca dupa incep sa injur. Daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesaj cu id tau

| LeeJiEun explică (pentru Viviluka):

Ok iti trm imd id si mersi pentru raspuns.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Stiu ca e greu, dar incearca sa nu lasi sa te afecteze. Uneori oamenii mari ii ranesc pe cei mici fara sa-si dea seama. Mergi la mama ta si spune-i ca nu mai suporti situatia. Spune-i sa faca ceva, daca nu de dragul ei, macar de dragul tau. Fa acelasi lucru si cu tatal tau. Nu-ti fie teama, nu ai de ce. Vorbeste cu amandoi, pe rand si spune-le ce simti. Sper ca vor intelege si le vei da de gandit. Bafta!

| Kazumi a răspuns:

Spunele in momentul cand se cearta tot ce simti ca te-ai saturat si ca vrei liniste.Sau poti sa ii demonstrezi tatalui tau ca "iubita" lui e o curva si nu e de el.Alta metoda ar fi sa vb cu tatal tau sa-i spui ca nu mai suporti si vrei sa ai totusi si tu o viata.

| ImmortaluL a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi in discutiile lor, pentru ca apoi va iesi mai rau, inteleg ca nu suporti cand ii vezi ca se cearta dar n-ai ce face, eventual poti vorbi si tu cu mama ta sa numai inceapa certuri cu tatal tau, sa-i spui ce simti, sa-i zici sa nu se mai streseze cu tatal tau atat si sa-l lase in pace, eu stiu ca ii va veni si ei greu dar probabil ii va fi si ei greu sa stea si sa nu zica nimic, dar sigur va face asta pentru tine, daca te iubeste cu adevarat.

| LoveLebadaa a răspuns:

Buna sad. Intreaba-l pe tatal tau de ce nu vrea sa bage si el divort si sa ramana cu aia de 22 de ani straight face. Oricum, din cate stiu chiar daca tatal tau nu vrea sa bage divort, dupa mai multe 'procese'(nu stiu cum le zice) 'judecatorul' ii va desparti oricum pentru. ca se ajunge la concluzia ca relatia nu mai are de ce sa continue.
Roaga`teehee heewinking
Nu mai fiiii tristaaaa :*

| LeeJiEun explică (pentru LoveLebadaa):

Cand se cearta, crede-ma, ma rog.dar nu da rezultate.laughing))

| IoannaCatti a răspuns:

Parerea mea e sa nu te afunzi in problemele lor, pentru ca ai si tu de suferit... incearca sa eviti certurile si fa-ti o cea mai buna prietena, careia poti sa ii spui tot ce ai pe suflet si care sa te consoleze ( iti prinde bine ). cum am spus asta e doar parerea mea happy