| Anonima_6240 a întrebat:

Heii! Am oarecum de ales dintre doi fosti prieteni.
Primul: isi doreste sa fie cu mine, are un comportamet ireprosabil dar eu nu am sentimente pentru el si nu stiu daca as vrea sa reincep o relatie cu el.
Al 2-lea: este baiatul ep care il iubesc extrem de mult. Faza e ca noi suntem prieteni buni si eu cred ca el ma vede precum o prietena.Noi de fiecare data cand ne intalnim ne pupam si ne luam in brate, dar totul are loc pe ascuns. Eu nu i-am spus sentimentele mele de teama sa nu il pierd de tot, si oarecum ma simt si legata de el ca vreau sa ma vad cu el. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma cu apreri

Răspuns Câştigător
| twilightt a răspuns:

Cred ca amandoi simtiti acelasi lucru[al doilea baiat si tu]dar amandurora va este frica sa nu va pierdeti unul pe celalat ca prieteni.Eu zic sa il alegi pe al doilea tip si sa ii spui ce simti.Mai bine sa regreti asta mereu decat sa stii macar adevarul?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

incearca-ti norocul si spune-i ce simti pentru el [la al 2 lea]

| Evelyn666 a răspuns:

Si daca i-ai spune ce simti de ce l-ai pierde? Daca spui ca te vede ca pe o prietene de ce e nevoie de saruturi si imbratisari?raised eyebrows Ori simte ceva pentru tine, ori ii place acest gen de relatie fara obligatii, unde tu pici prost. Ori sunteti intr-o relatie, ori nu. Discuta cu el, daca decide ca e mai bine ca voi doi sa ramaneti doar prieteni nu are rost sa mai insisti sau sa continui cu lucrurile pe ascuns, doar tu vei fi vazuta drept "folosita". Bafta!