| ColorfulandPuff a întrebat:

Heii, am revenit cu o noua intrebare. Nu mi-am inceput viata sexuala inca, dar nu mi-a venit ciclul luna asta trebuie sa ma ingrijorez?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă până ai acum ai avut menstruația neregulată, motive mari de îngrijorare nu sunt.
În caz contrar, ar trebui să mergi la medicul ginecolog pentru consult specializat, deoarece cauzele întârzierii pot fi multiple (mai grave sau mai puțin grave).
Baftă!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,pentru ca s-ar putea să ai probleme de sănătate.

| anonima97 a răspuns:

Nu e nevoie sa te ingrijorezi. poate sa u iti vina doua luni la rand, asta doar pana ti se regleaza. stai calma happy

| georgiana999 a răspuns:

Daca ti-a venit pentru prima oara si pe urma luna viitoare nu ti-a venit. asta nu e motiv de ingrijorare deoarece dupa prima menstruatie trebuie timp sa-ti vina normal lunar

| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Nu, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. La inceput ciclul este neregulat, abia mai tarziu se regleaza ( cred ca dupa 18 ani ). Asa ca nu ar trebui sa iti faci probleme daca iti intarzie sau daca nu iti vine deloc intr-o luna. happy

| cipricocut a răspuns:

Nu