| MihaelaMiikii a întrebat:

Heii happy cinee imi daa si mie ideii de farse? happy

Răspuns Câştigător
| nutzic a răspuns:

Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

Pune in pasta de dinti usturoi taiat marunt

Anunta-ti prietena/prietenul ca ai pe alta/altul.

. O pacaleala mai veche, dar care merge tot timpul, este sa schimbi zaharul cu sarea.

O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!

Lipeste cu un scotch incolor capacul si colacul de la wc. O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!

Pune un afiș cu "DEFECT" pe ușa liftului.

Lipește bandă adezivă opacă pe spatele mouse-ului optic.

sper ca ti-am dat idei, succes!

2 răspunsuri:
| hecamefrommetalland a răspuns:

1 aprilie este cea mai idioata zi din an dar uite, poti sa ii dezlegi cuiva sireturile si sa ii spui ca are sireturile desfacute(ceea ce va fi real) astfel incat sa creada ca il pacalesti, poti sa ii pui otet in mancare, ii poti spune ca il astepti acasa(urgent) ca apoi tu sa fii plecata si el sa astepte ca idiotul, la final sa ii aduci un cadou drept scuza(la toate farsele trebuie sa faci asta)