| MissMarina a întrebat:

Heii, cum as putea sa-l fac pe "fostul" gelos. sa-i arat ce a pierdut pentru ca tin foarte mult la el broken heart Cred ca inca ma place pentru ca tot timpu` vrea sa ma faca geloasa...Cum sa-l fac gelos? big grin Dau FUNDA raspunsului cu cele mai multe metode :*

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

Pai iti zic cum este cel mai simplu si sa nu pari o panarama, pentru ca mai toate fetele care vor sa ne faca gelosi se arunca in bratele primului venit.
Cel mai bine este sa-ti cauti o noua relatie, sa te dedici complet noii relatii iar roadele ei, adica longevitatea si legatura stransa dintre cele doua persoane-l vor da gata.
Eu personal daca plac o fata si o iau pe alta doar sa-i fac in ciuda (ceea ce nu am facut si nici nu voi face), normal ca relatia nu va dura pentru ca am ales-o in graba. Iar cand vad ca respectiva careia am vrut sa ii arat eu ce "gigolo" sunt, nu este afectata si din contra si-a gasit altul si ca se inteleg bine si ca sunt deja de nu stiu cat timp impreuna in timp ce eu am schimbat 300 pana atunci, normal ca te enervezi.
Sfatul meu: 'daca vrea sa te faca si geloasa inseamna ca vrea sa te raneasca, nu ca te iubeste asa ca, cautati un alt baiat si foloseste-te de experienta acumulata ca-sa nu o mai dai din nou in aceeasi problema'.

Ai grija de tine si iti doresc sa gasesti un baiat care sa te faca fericita nu sa te faca sa te simti penibil si sa te raneasca pentru ca nu te merita!

Sper sa-ti fie de folos sfatul meu (chiar daca nu am venit cu 1000 de variante), eu consider ca asa e cel mai bine pentru tine.

| MissMarina explică (pentru pefelie):

Multumesc pentru sfat :*

Dar aceasta nu este prima oara cand sunt ranita, tot timpul ma ranesc toti baietii si dupa vin inapoi la mine sad

| pefelie a răspuns (pentru MissMarina):

Baietii care sar de varsta de 15 ani, le sta capul doar la p%$#@ si normal, ei incearca iar cine nu pica se razbuna si tampenii din astea copilaresti. Se grabesc de parca s-ar sfarsi pamantul si nu apuca si ei, "ca asa-i la moda". Tampenii oh go on
Nu-i lua in seama pe toti din prima, analizeaza happy

PS# Mereu au existat exceptii de la reguli deci si aici cu 15, mai sunt si baieti ca lumea (bine, si ei se gandesc ca doar mna, dar nu ca altii).

In orice caz iti poti da usor seama de intentiile lui din comportament, asa ca nu e o mare problema happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iesi cu altul si daca inca tine la tine, garantat ca va scoate foc pe nari de gelozie

| anutzaEu a răspuns:

Poti sa stay cu un alt baiat