| Andreaa a întrebat:

Heii, in ultimul timp sunt foarte suparata si plang zi de zi, am probleme in familie si mai multe chesti in fine eu voiam sa spun ca atunci cand sunt suparata mananc foarte mult adica chiar daca am mancat acum si ma pun in pat daca incep sa plang sau ceva de genul nu pot sa ma opresc din mancat, cum sa scap de asta? ce sa fac ca sa inlocuiesc pofta asa nebuna de mancare cand sunt suparata?

5 răspunsuri:
| Striker14 a răspuns:

Imi pare rau de tine ca ai probleme in familie, te inteleg sad. Si eu am avut probleme, dar cu timpul toate trec happy

Cat despre pofta de mancare, cred ca te consumi asa tare incat corpul tau are nevoie de mai multa energie, deci incearca sa gandesti optimist, nu uita, toate lucrurile rele trec si cele bune raman happy

| neutrino a răspuns:

Supara-te dupa ce mananci si cantareste-te zilnic; in acest fel vei gasi singura solutia potrivita.

| Axys a răspuns:

Buna
nu este sanatos sa manaci des!
incerca sa mai esi din casa pe afara te inteleg ca parinti nu s einteleg pentru ca si eu am parinti care nu se inteleg de cand eram mica au inceput de cand aveam eu 10 ani sa se certe intruna si acuma am 21 de ani si nici acuma nu inceteaza o sa ajunga ei mai batrani si o sa se mai linisteasca ei.
Eu nu inteleg de ce te auto pedepsesti! te inteleg ca ti la ei dar gandeste-te ca ei cand se certa ei nu se gandesc si la tine ca tu pe langa ei suferi ca eis e certa fi linistita falucruri interesante joaca ceva pe calculator uitate la un filmulet sau la un desene pe net happy fa ceva placut si nu mai plange! eu m-am inbolnavit din cauza supararilor sad crede-ma sad daca vrei sa fim pritenepoti sa imi trimiti mesaj pe priva happy

| SoP222 a răspuns:

Cand esti suparata mergi la o plimbare, o sa iti treaca si pofta de mancare. Sau la alergat, ceva orice ca sa iti iasa "gandurile" din cap...

| mirrumirunik a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu o prietena/prieten cu care poti vorbi orice si spune-i lui ce ai pe suflet, asa vei uita de pofta de mancare. Daca in continuare ti-e pofta de mancare, iesi si plimba-te, sau asculta muzica, fa multe lucruri alaturi de o persoana care te intelege.