| BrUnEthaThaDeViS a întrebat:

Heii neataaa:* FUNDA! Am o problema faza e ca sunt foarte geloasa, ma supar din nimicuri :ca il vad vb cu alta, ca vine alta la el..si el nu face nimic iar e izbucnesc de nervi.cum sa fac sa nu mai fiu asa geloasa?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Concentreaza-te asupra faptului ca nimanui nu-i place sa fie banuit sau acuzat de ceva pe nedrept. Daca nu te poti controla, devi o povara pentru oricine si nu vei putea pastra nici o relatie.Gelozia nu e neaparat o expresie a iubirii, ci a sentimentului de posesie.Nu poti respinge acest sentiment, dar il poti controla.Trebuie sa constientizezi ca o relatie implica si acordarea de incredere, iar oamenii nu pot sa nu socializeze si cu persoane de sex opus.Manifestarile de gelozie va pot face sa va izolati de restul oamenilor, ceea ce devine extrem de daunator pentru o relatie.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.Cauta sa pari cat mai relaxata atunci cand prietenul tau e in apropierea altor fete. Daca te iubeste, nici una nu va prezenta interes pentru.el.

| SunnyDay88 a răspuns:

Te controlezi. nu exista nimic din exterior care sa ti poata schimba starile.
incepi sa constientizezi ca nu esti unica femeie de lume si nici el singurul barbat si ca traim intr o societate si e normal sa socializam.

pare tare rau pentru tine. sa stii ca daca nu incerci sa te schimbi ai sa fii tare nefecita si tu si partenerul si nu stiu cat va sta un om nevinovat langa cineva care il toaca tot timpul la creieri.

| Băă_Corina_1999 a răspuns:

Daca iubitul tau te iubeste celelalte fete n-au nicio sansa in fata ta.Dar poate el vorbeste cu acele fete pentru ca sunt prieteni.