| Nustiucenumesaimipun1234 a întrebat:

Heii! Nu ştiu cum se face, dar mereu am bani şi chiar foarte mulţi, bine nu chiar aşa de mulţi, dar destui. În fiecare zi primesc câte 10 lei de la parinţi şi 10 lei de la fratele meu. Bani de buzunar pentru şcoală. Aşa, deci banii mei 20 de lei se duc doar pe prostii, de exemplu astazi mi-am cumparat o ciocolată caldă, o cafea, 2 pungi de chipsuri, o mini pizza, o limonadă, un Teddy, o ciocolată de casă şi mi s-au dus toţi banii. Aşa mi se întâmplă zi de zi. Nu ştiu ce să fac să nu mai cheltui aşa mult, bine nu e mult, dar destul pentru cei care nu au nici pe jumătate sad. Mă gândeam să îmi strang bani pentru că am vazut la Mexton o rochie cu 400 de lei superbă şi trebuie neapărat să o am, dar mamei mele nu îi place rochia pentru că e prea scurtă aşa că nu îmi dă bani să mi-o cumpăr, de tata trebuie să ma rog jumătate de an să îmi dea bani pentru rochia aia pentru că el e zgârcit. I-aş cere fratelui meu, dar îmi e ruşine pentru că na, are şi el nevoie de bani mai ales că săptămâna viitoare e ziua iubitei lui şi din câte am înţeles vrea să îi cumpere ceva sofisticat. Deci nu ştiu ce să fac să nu mai fiu risipitoare. Un sfat. vă rog! puppy dog eyes. Cel mai bun răspuns primeşte fundă, mulţumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| CAMIOANIEEE a răspuns:

Simplu,păstrezi,îți iei doar strictul necesar.Cel mai bine pui banii undeva(într-o pușculiță, de exp)și strângi.Dar după să nu te certe maică-ta că ți-ai luat acea rochietongue

| Nustiucenumesaimipun1234 explică (pentru CAMIOANIEEE):

Am încercat cu puşculiţa acum două săptămâni. Mi-am comandat de pe net o puşculiţă de porţelan în care să îmi pun jumătate din banii de buzunar. Am pus timp de 5 zile câte 10 lei şi in a6a zi nu am mai rezistat, am ieşit afară şi am spart puşculiţa laughing. Am o altă întrebare. Ştii cumva dacă pot să îmi fac un card la o bancă? Adică să mi se pună alocaţia pe card şi să pun de exemplu 50 -60 de lei + alocaţia pe card. Menţionez că am doar 15 ani

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru Nustiucenumesaimipun1234):

Numai dacă ai +18 ani mi se pare, dar cardul îl poți trece pe numele unuia dintre părinții tăi, sau frați majori.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca vrei sa nu mai cheltui asa multi bani pur si simplu nu mai cumperi atatea lucruri. Simplu, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu iti mai lua banii cu tine, baga i intro pusculita