| Zurii a întrebat:

Heii TPU! aceasta intrebare este mai mult pentru fete: voi aveti o prietena buna gen bff in care sa aveti mare incredere, sa ii spuneti toate secretele si cu care sa va intelegeti bine sau nu adica mai aveti amice dar nu prietene foarte bune deoarece nu credeti ca nu e bine sa ai incredere in nimeni.Eu nu am o prietena asa de apropiata desi am avut dar am constat ca au fost niste tradatoare, stiti cum se spune:Cel mai buna prieten te tradeaza cel mai rau!

4 răspunsuri:
| qpattyx3 a răspuns:

"Cel mai bun prieten te tradeaza cel mai rau!" ai drepate. Asta depinde si de varsta, sa fiu sincera pana la 15 ani sau. clasa a 9-a, am avut putini prieteni dar nici aia prea buni. Am avut un 'bff' sa-i zic asa de treaba cam pana pe la 12-13 ani, nici nu mai stiu. Dupa... ne-am indepartat mi-am facut alti prieteni si m-am imprietenit mai mult cu varamea. Am descoperit ca am mult mai multe lucruri in comun cu varamea decat cu cealalta prietena.
Dar pana la urma peste ceva timp m-am intors tot la vechea prietena cu care ma mai inteleg si acum, mi-a devenit mai apropiata ca atunci cand eram mica. Deci... adevaratii prieteni ii vei alege cand vei fi mai mare. Este bine sa ai un 'bff', sa ii spui secretele tale si de-astea, dar totusi cand auzi ca sta cu tine doar ca sa te faca de ras la altii... iti vine sa-ti rupi singur capul.

| Zurii explică (pentru qpattyx3):

Povestea tha e aproape identica cu a mea...eu sunt clasa a (-a am 15 ani si pana acum sau mai bine zis pana sa intru la liceu am avut 2 bff: o prietena din copilarie-cea mai mare tradatoare care nu stie sa tina un secret_, si varamea care ma intelegeam ff bine stia sa tina un secret dar din pacate am pierdut aceasta prietenie din cauza mea caci nu stiu cum de m-am luat dupa cealalta prietena si nu am mai stiut sa tin un secret.Acum ma inteleg bine cu amandoua dar ca amice nu mai mult...

| positivity a răspuns:

Ei bine, da, am o singură prietenă căruia mă pot confesa, însă de la un timp încep să o pierd. Se pare că mai există o persoană care îi spune "bff", nu sunt doar eu.
Şi, e dureros!
Până la urmă, prietenii adevărați nu există. Sunt doar niște povești ireale.

| ioαnα a răspuns:

Da, am o prietena foarte foarte buna, e ca o sora pentru mine, insa ai dreptate nu e bine sa ai incredere in nimeni. "Prietenul e inamicul care nu te-a atacat inca "
In ziua de azi singurii care iti sunt alaturi sunt parintii.