| RamonikRamo a întrebat:

Heii...TPU ce faceti? Bine eu am o problema am o pritena(ce mai buna prietena) si ea a invatat pana acum 2 ani la Valenii de Munte si ea vrea sa se duca la prietenele ei de acolo sa le viziteza si m-a chemat si pe mine dar eu nu stiu cum sa ii zic ca nu vreau sa merg in asa fel incat sa nu se supere si sa ii zic sa mergem altadata dati-mi sfaturi va rog sa merg sau sa nu merg e periculos sa mergem doar noi 2 singure sau? :*

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Decat sa ii bagi pe gat numai prostii, spune-i sincer si in fata, spune-i ca ii esti o adevarata prietena, nu vrei sa o minti happysi toate altele.
daca se supara ori e fraiera ori naiva.
daca iti e cu adevarat prietena iti va fi recunoscatoare ca nu ai mintit-o.
Eventual laughing merg eu cu ea(daca e majora, daca nu, nu mergbig grin )

| xXMomo185 a răspuns:

Daca nu sti ce sa ce scuza sa ii dai spune si tu ca nu te lasa mama ta pentru ca asa nu va avea ce sa comenteze sau de ce sa se supere.

| RuxyzLOL a răspuns:

Da e periculos sa merge numai voi 2 neisotite de un adult straight face Daca nu vrei sa mergi ori bagi de la tine o minciuna ca nu poti ca trebuie sa te duci la bunica sau etc ori ii spui sincer ca nu vrei sa mergi si sa nu se supere cu tine...si ca o sa mergeti altadata undeva impreuna si faci tu cinste big grin smug laughing