| Surrender434 a întrebat:

Heii TPU tongue
Am o problema ciudata asa laughing)
Deci, imi este frica de ora de matematica! 5 ore pe saptamana, dar nu pot sa ma scap de emotii.Nu ma prea pricep la mate, si imi este frica de momentul in care ma va scoate la tabla si nu voi stii nimic.
Din cauza asta am devenit suparata si nu prea mai invat bine..cum sa scap de acest sentiment? frica de matematica?

Funda happy

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai trebuie sa incerci sa iti faci temele zilnic astfel incat sa nu te ia prin surprindere, iar daca nu stii sa iti suni colegii sa ii intrebi cum se face. Daca nu stii sa rezolvi probleme, macar sa ai teoria stiuta, adica formulele si ce mai este de invatat.O alta solutie ar fi si o sedinta de pregatire/meditatii o data pe saptamana+sa fii atenta la orele de clasa si sa te uiti in manual la modelele de probleme rezolvate.Succes! :*

| Morphines a răspuns:

Daca iti faci temele si iti inveti lectia de zi, macar nu te vei face de ras, in caz ca te va scoate la tabla. Asa este, atunci cand stii ca nu esti prea bun, nu-ti place nici profesorul, urastii din inima material, mai ales matematica, este normal sa ai acel sentiment de teama amestecata cu nelinistea... Succes!winking