| IloveAdamLambert a întrebat:

Heii TPU. Vi se pare normal sa imi fac un iubit, stiind ca in iulie fac 14 ani? mama imi spune ca am sa ma satur de baieti laughing deci, m-ar lasa, tata la fel. Doar ca baiatul de care imi place mie are 16 ani... si am auzit ca sta cu fetele doar pana obtine ce vrea. Eu nu am voi culca cu el ( vom fi impreuna, stiu sigur ) si credeti ca ma va lasa? as putea sa ii schimb comportamentul? e mare diferenta de 2 ani? nu stiu cum ar reactiona mama daca i-as spune de diferenta... vreau niste sfaturi va rog. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| StefanMV a răspuns:

Intr-un fel sunt de acord cu Spetsnaz, dar intr-un fel nu. Adica nu ai nici 14 ani si totusi nu ar fi o problema prea mare sa iti faci iubit dar totusi esti putin c-am mica. Din ce spui tu despre baiatul acela atunci trebuie sa fi sigura ca te-a vazut mai mica si vrea sa profite. Altfel spus nu te combina cu el pentru ca iti vei face rau singura. Esti inca copil. Distreazate, iar daca vrei un iubit nu te grabi pentru ca ai timp. Alege unul de varsta ta eventual. Despre parintii tai intr-adevar sunt c-am iresponsabili. Adica la varsta ta sa iti zica doar "fa-ti de cap"! Ai grija deoarece acum poti face unele greseli care iti v-or marca viata. Concluzia e ca poti sa-ti faci iubit, dar sa nu cumva sa te "culci" cu el. Pasul asta il poti face pe la 18. Crede-ma ca am vazut fete care au "facut-o" de tinere iar acum lumea le considera niste curve.

| IloveAdamLambert explică (pentru StefanMV):

Pai mama nu stie ca el asta face cu fetele. Daca ar afla, sigur mi-ar interzice! sad da... nu vreau sa ma culc cu el. Multumesc oricum happy

| StefanMV a răspuns (pentru IloveAdamLambert):

Tu nu ai nici 14 ani si maica-ta cand a auzit ca vrei sa ai prieten ti-a spus sa faci ce vrei. Oricum, banuiesc ca ai intrebat pentru ca vroiai sa afli si parerea altora. Eu iti sugerez sa faci cum ti-am scris mai sus si sa ai incredere pentru ca nu am nici un motiv sa te indrum prost. Cum a facut cu alea, asa va face si cu tine. Spune-mi un singur motiv pentru care nu s-ar comporta si cu tine la fel.

| IloveAdamLambert explică (pentru StefanMV):

Am gandit la rece problema... si am ajuns la conluzia ca nu e de mine. Thanks, again.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai niste parinti responsabili, eu ti-as da voie numai la 18 ani sa ai primul gagic si daca ai face prostii cu multi din ei afara din casa cu tine. Mai bine zici ca e diferenta prea mare sa ai prieten asa devreme si vrei sa te adaptezi normalitatii.

| MMihai a răspuns:

Toate la timpul lor... încă nu este timpul respectiv, pentru tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă el te iubeşte cu adevărat se va schimba pentru tine, nu va profita de tine ca mai apoi să te lase baltă şi îţi va respecta deciziile.Şi nu, nu e mare deloc diferenţa de 2 ani şi tu nu eşti mică pentru iubit.

| baddgirl a răspuns:

Hey
Diferenta de varsta in cazul de fata este un factor important,asta pentru ca baietii la varsta lui vor doar sex,pentru ca sunt curiosi si vor sa experimenteze cat mai multe.Te poti cupla cu el,dar daca iti cere sa te culci cu el,iar tu il refuzi si el iti zice pa ce faci? Trebuie sa iei in calcul totul,iar sa te culci cu el si sa-ti zica pa dupa iar nu e bine,pentru ca pentru tine pasul asta este unul important,pentru el poti fi doar inca una care a picat la asternut. Daca te intelegi bine cu mama ta,explica-i situatia, vezi ce zice si ea, pentru ca inca joaca un rol foarte important in viata ta la varsta pe care o ai. Daca te sfatuieste sa nu faci asta, cred ca ar fi bine sa o asculti, ca are o varsta si a trecut prin ce treci si tu acum happy

| IloveAdamLambert explică (pentru baddgirl):

Pai mama nu stie ca el asta face cu fetele. Daca ar afla, sigur mi-ar interzice! sad nu prea cred ca ii pot explica. da... nu vreau sa ma culc cu el. Multumesc oricum happy

| StefanMV a răspuns:

Cu placere pustoaicowinking