| Şi_Atât_Ruxyy_1999 a întrebat:

Heii voi! ce faceti? mi se pare ciudat cu the best friend ma stiu din clasa intai si pana in prezent nu m-am certat cu ea niciodata.de cand m-am mutat la alta scoala intra 5-a am intalnit o colega cu care la inceput nici nu o suportam si ea la fel.din cls a 6-a am inceput sa radem si am devenit prietene. azi la mate profa ne-a adus testele si eu am luat 10 si ea a luat 9.in pauza am intrebat-o cat a luat (desi stiam ca a luat 9) vroiam sa o consolez si asa am si facut i-am spus ca 9 e f. bun, ea nu 9 e f. prost.mai toata pauza m-a ocolit si mi-a spus bine ca ai luat tu 10 ( eu nici nu ma laudasem ei nu am banuit nimic de nota mea).mai toti colegii m-au luat in brate, gen bravoo (chestii care le facem mereu fara motiv) si tocmai prietena mea sa nu-mi vorbeasca.nici nu vreau sa-mi zica bravo sau sa ma felicite,sincer chiar ma doare fix in cot, dar nici sa nu-mi vorbeasca? ce naiba ma stiu cu o ata fata de 6-7 ani si niciodata nu m-am certat.cu nimeni nu ma cert, dar am ajuns la concluzia ca aceasta fata de care v-am spus ca a luat 9 nici nu cred ca mi-a fost prietena. am luat si eu o data nota mai mare ca ea si inloc sa se bucure cu mine sau macar sa-mi vorbeasca? nu am nevoie de felicitarile ei,dar am banuieli ca ea mi-a fost prietena cat timp eram sub ea (ca note,ca la prietenia cu colegii, ea in afara de mine si inca o colega nu si-a mai facut nici un prieten/a).O fi fost cu adevarat un prieten fals? astept parerile voastre (scuze daca v-am plictisit total) :* :*

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

E invidioasa, dar daca vrea sa fie la fel de buna ca tine trebuie sa invete nu sa fie invidioasa. Alege-ti cu grija prietenii si nu ii considera prieteni doar ca radeti impreuna. La greu vezi cine iti e prieten si cine nu. Nu renunta la prietena ta cu care nu te-ai certat niciodata, poate ca ea iti e prietena adevarata. Nu trebuie sa ai incredere in oricine.

4 răspunsuri:
| ğözde a răspuns:

Ai dreptate, stiu cum e. Dar, vorba ta, poate e invidioasa si daca tot zici ca era bucuroasa cand erai sub ea ca note. e clar cum sta treaba, nu ar fi bine sa ai incredere in prieteni pentru ca nu exista asa ceva, iti spun din proprie experienta! oricum, bafta si succes in a lua note de 10;*

| IrinelRaducan a răspuns:

Pe lumea asta nu exista "prieteni" care nu te lasa la greu.si eu siu cum doar ca invers sa iti explic. La inceputul clasei a VI-a ni sau dat niste teste (gen la mate, romana etc.)La toate am luat 10.doar ca colegii ei nu prea-s ei cu invatatura.Eram in banca cu doi baieti la un test de Fizica. stie toata lumea ca se copie de la cel inteligent.Asa ca Profa neau dat test diferite(dupa randuri randul 1 test1 rand 2 test 2 rand 3 test 1 rand 4 test 2. )eu am cazut 1 in timp ce profa nu era atenta si nici eu colegii mei de banca miau schimbat testele.nici macar nu am rezolvat testul meu.ci pe-ale lor...si cand sa termin si eu... clopotelu si cand am aflat ca a luat 8.50 la FIZICA repet la FIZICA(frate eu nu am luat in vitza mea 8)

| Şi_Atât_Ruxyy_1999 explică (pentru IrinelRaducan):

Mneaa. mie nu mi s-a intamplat asa ca nu-s cea mai desteapta dar fata de care ti-am zis e si nu suporta sa o intreaca cineva. mersi :*