| Hieer a întrebat:

Heiii, TPU!

Cand deschid laptopul, imi apare anti-virusul si are o culoare rosie si ..imi spunea ca fisierul C are niste virusi sau ceva e genu' ..si am dat sa scaneze. Am asteptat vreo 30-40 min pana a scanat acel fisier. Buun s-a incarcat, si. dupa imi spunea sa dai APPLY si sa bifez ceva ..acolo thinking gen: " sa dau sa-l stearga" si inca vreo 3, dar nu mai tin minte. Problema este ca dupa ce bifam, nu ma lasa sa dau APPLY.

M-ati putea ajuta? Va rog frumos! Sunt ingrijorata..si nu vreau sa mi se strice laptopul! Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce antivirus folosesti? Uite daca vrei, dezinstaleaza acel antivirus si descarca superantispyware, e un program care nu doar scaneaza dar si sterge virusii. E usor de folosit.

| Hieer explică (pentru anonim_4396):

Am Avast! Nu as vrea sa dezinstalez acest antivirus, pentru ca a fost instalat de un IT-ist.