| Hieer a întrebat:

Heiii, TPU!

Cand deschid laptopul, imi apare anti-virusul si are o culoare rosie si ..imi spunea ca fisierul C are niste virusi sau ceva e genu' ..si am dat sa scaneze. Am asteptat vreo 30-40 min pana a scanat acel fisier. Buun s-a incarcat, si. dupa imi spunea sa dai APPLY si sa bifez ceva ..acolo thinking gen: " sa dau sa-l stearga" si inca vreo 3, dar nu mai tin minte. Problema este ca dupa ce bifam, nu ma lasa sa dau APPLY.

M-ati putea ajuta? Va rog frumos! Sunt ingrijorata..si nu vreau sa mi se strice laptopul! Multumesc frumos.

7 răspunsuri:
| adybutterfly a răspuns:

Parerea mea, si cred ca e cea mai buna, download Malwarebytes Anti-Malware, Unistill antivirus, Run Malwarebytes (o sa dureze 10 min aproximativ, apoi bifeaza tot si delete ), restart, Unistill Malwarebytes si install Antivirusul inapoi!

| Hieer explică (pentru adybutterfly):

Nu as vrea sa inrautatesc situatia, descarcand Malwarebytes.; d

| adybutterfly a răspuns (pentru Hieer):

Nu inrautatesti nici o situatie

| adybutterfly a răspuns (pentru Hieer):

Daca nu asi fi avut experienta nu asi fi recomandat astfel, dar selectezi doar partitia in care ai instalat windows-ul

| Hieer explică (pentru adybutterfly):

Nu stiu ce sa zicthinking fara sa descarc asta..nu as putea face nimic?