| Cristina64 a întrebat:

Heiii TPU!happykissOk...intrebare pentru fetehappybig grin
Am formele cam mari pentru varsta mea...Si nu imi place!crying Cand merg pe strada, toata lumea se holbeaza la mine si ma simt ciudat....si voua vi se intampla la fel? Ce sfaturi imi dati sa nu ma mai simt asa?happybig grin

10 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Trebuie sa te simti bine in pielea ta. Cand iesi pe strada nu trebuie sa ai o retinere ca cei din jur se uita la tine, pentru ca stii cum e nimeni nu se uita la ceva care nu-i place. Daca atragi atentia, e binebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se pare tie ca se holbeaza lumea la tine, pentru ca esti complexata.happy Bineinteles ca se uita... daca nu s-ar uita nimeni la tine, ai zice ca esti urata si nici asa nu ar fi binelaughing.
Totul e in imaginatia ta! Nu esti tu singura fata cu forme, asa ca nu are de ce sa se holbeze cineva la tinehappy.
Fii mandra de corpul tauhappy si tine minte: "Oasele sunt pentru caini, formele sunt pentru barbati".happy

| Northern a răspuns:

Dacă cineva te privește, nu înseamnă că o face doar pentru că arăți într-un fel anume.Și dacă totuși o fac, de ce trebuie să te simți stânjenită.De exemplu, ei te-ar putea privi pentru că ești frumoasă. Trebuie să te simți bine în corpul tău, nu spune niciodată că vrei să fii altcumva.Fiecare persoană e atât de complexă și origonală în felul ei, încât n-are rost să te gândești prea mult la cum ar trebui să fii.Corpul omenesc se dezvoltă în felul lui, astfel, acest procedeu diferă de la om la om.Nu poți schimba asta.

| Bianca306 a răspuns:

Nu trebuie sa ii bagi in seama, parca ei sunt mai frumi, pffff

| Cristina64 explică:

P.S. Am 1, 67 in inaltimebig grinhappy

| Andrei273 a răspuns:

Si daca dupa toate incurajarile primite te vei simti tot "asa", adica vei fi complexata de privirile unora...mergi la o sala de fitness sau incearca niste exercitii acasa.

| ByancaD a răspuns:

Si eu sunt la fel, insa nu-mi pasa deloc. Sfatul meu este sa fii indiferenta.

| Alex_Lex_1996 a răspuns:

Pfuu. 1. Simte-te in largul tau, e coprul tau. 2. Mandreste-te ca ai cu ce, nu multe o pot face. 3. Da-mi ID tau :3

| Cristina64 explică (pentru Alex_Lex_1996):

Ok...vezi ca ti-am trimis mesaj privathappywinking