| nicolMrr a întrebat:

Hello. Am si eu o curiozitate..anul viitor voi fi clasa a8a deci acum am 13 ani si as vrea sa dau la Liceul Regina Maria din Constanta pe sectiunea balet. Dar problema este ca n-am luat cursuri de balet de mica, de fapt nici in prezent nu iau si as vrea sa stiu daca ma vor primi fara sa fi luat cursuri. Sunt curioasa si vreau sa aflu parerea celor care stiu decat sa astept pana la anul. Funda. happy

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Din cate stiu eu, pentru balet iti trebuie pregatire prealabila, sunt copii care incep baletul de la 3-4 anisori si continua la nivel de performanta aproape in scoala primara si gimnaziu, pentru astia sunt sectiile de balet din licee. liceele de arta au in general si clase de primara si gimnaziu, tocmai pentru a asigura continuitatea. daca nu ai facut balet deloc pina acum, la varsta asta o sa-ti fie foarte greu, poate chiar imposibil, sa ajungi la acelasi nivel cu niste copii care au facut acolo si primara si gimnaziul :) dar ca sa fii absolut sigura cel mai bine dai un telefon sau un email la liceu si-i intrebi direct pe ei. tel: 0040 241 636859
tel/fax: 0341405829
e-mail: licarta@isjcta.ro
http://colegiulreginamaria.wordpress.com/2009/03/03/prezentare-liceu/