| oTilia_8540 a întrebat:

HELP! am o nelamurire...notele de la scoala sunt confidentiale? la sedinta cu parintii se citesc notele de fata cu toti parintii. exista vreo lege care sa interzica asta?

6 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu am noroc, diriginta discuta cu fiecare parinte in parte despre notele copilului si nu au voie sa mearga copiii la sedinte. In plus, din cauza unor parinti "binevoitori", mama nu mai merge la sedinte din al 2-lea sem al cls a 5a, si eu termin a 6a. Si asa mama vorbeste cu diriginta la telefon sau fata in fata despre note. Eu sunt totat de acord cu tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Notele nu sunt confidentiale.

| oTilia_8540 explică (pentru suntserios):

Dar de ce nu? de ce trebuie sa te simti prost(la sedintele parinti-copii) atunci cand iti sunt citite notele de fata cu toata lumea, tu nefiind poate un copil dotat intelectual.sau poate pur si simplu nu ai posibilitati pentru a invata.de ce sa simti stanjenit cand toti se uita urat la tine, spunandu-si "cat de prost mai e si asta"..si nu spun asta pentru ca am note mici, caci ma pot mandri cu note foarte bune, dar totusi ma gandesc la unii colegi de-ai mei.

| suntserios a răspuns (pentru oTilia_8540):

Pai de ca sa se simta prost. Sunt notele lor luate pe munca lor.

| Elly555 a răspuns:

Nu, nu există vreo lege de genu şi nici nu cred că va exista. Dar dacă vor, părinţii tăi se pot duce la diriginte şi să-l roage să nu le citească faţă de toţi părinţii. happy

| Mircinii2000 a răspuns:

Nu din pacate pentru tine laughing