| AidaEcstasy a întrebat:

Hey... Ajutati`maaaa
Acum cateva luni eram impreuna cu un baiat cu 4 ani mai mare decat mine, il iubeam nebuneste si el la fel pe mine.In fine peste 4 luni eu am hotarat sa ne despartim deoarece era foarte gelos... El acum este impreuna cu o fata mai mica cu un am ca el pe care eu nu o suport deloc, o urascangry, cu prietenii lui ma inteleg foarte bine dar verisorul meu primar este prietenul lui cel mai bun si nu am o relatie asa buna cu el.De la un timp cred ca incep sa il simpatizez iar, cum sa ii spun asta? Vreau sa fiu iar cu el...Va rog ajutati`ma. Cel mai rapid si bun raspuns primeste fundita si vot. puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Sfatul meu este sa nu iti construiesti fericirea pe nefericirea altora, adica, sa nu te bagi in relatia lui cu acea fata, pentru ca nu este absolut deloc frumos. Pune-te in locul acelei fete, care poate chiar il iubeste, tie ti-ar placea sa se bage alta in relatia ta/ nu prea cred.
Asa ca, mai bine asteapta sa vezi cum decurge acea relatie si daca vreodata auzi ca s-au despartit, incearca sa vb cu el despre voi doi, pana atunci mai bine lasa-i sa fie fericiti, pentru ca pana la urma tu ai ales asta, tu te-ai despartit de el.
Si intre timp, poate gasesti un baiat mai de varsta ta si o sa fi si tu fericita.
Bafta!

| Aditzu a răspuns:

Pur si simplu spune i ca vrei sa vorbiti despre voi si despre cum iti doresti sa fii iar cu el. si restul depinde de el.
dar avand in vedere ca el este cu cealalta fata... vezi si tu ce faci, succes.

| gabiforstory a răspuns:

Pur si simplu spune-i... Da sigur..Asta nu se poate, te contrazic Aditzu.Sti de ce? Deoarece si eu am avut experienta asta.Imi place de o fata si primesc sfaturi ca si al tau. Dar cand trec pe langa ea de fapt nici BUNA nu sunt in stare sa zic. DA sa-i zic ca-mi place de ea? AidaEcstasy eu iti propun sa te dai pe langa el, sa petreci mai mult timp cu el, cine stie, bafta multa!