| VelvetLight a întrebat:

Hey! Am o mica nedumerire care suna cam asa laughing : Am facut-o cu prietenul meu o singura data, asta cu vreo 2 luni in urma. acum spune ca nu mai vrea sa o facem si m-a intrebat daca poate sa se "distreze" cu alte fete, avand in vedere ca am stabilit ca nu mai facem nimic. Credeti ca vrea asta pentru ca a fost doar curios prima data sa vada daca ma tine si pentru ca tine la mine nu mai vrea sa profite? Sau s-a plictisit de mine... thinking Eu i-am refuzat propunerea, evident. I-am spus ca daca nu mai poate suporta "presiunea" putem face o pauza, se distreaza sau daca nu ne despartim definitiv. El a zis ca o sa "suporte"batting eyelashes Astept pareri big grin

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Da-i papucii. Cata nesimtire...si cata toleranta din partea ta. Doar sex, si atat, zici. Deci si tu poti sa te culci cu un baiat oarecare, e doar sex, nu? Vino-ti in fire, gandeste-te un pic in detaliu, si ai sa vezi realitatea.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul asta nu te respecta deloc, e cu tine si vrea sa se culce cu alte fete, daca tie iti convine situatia asta n- ai decat, eu demult eram despartita de el sa fi fost in locul tau

| VelvetLight explică (pentru mona):

Da, cred ca ai dreptate. Ii dau prea mult libertate din frica sa nu il pierd, dar de acum m-am cam saturat sa faca ce vrea. O sa iau in considerare parerea ta. Si eu m-am gandit la asta si cred ca trebuie sa imi calc pe sentimente ca sa fie bine. Pana la urma tot eu o sa am de suferit fie ca fac pasul asta acum sau mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva complicat. trebuie sa vorbesti (tii legatura) cu el. daca ii dai pauza o sa-si faca de cap.

| VelvetLight explică (pentru anonim_4396):

Dar din toata chestia asta pe care mi-a propus-o el nu reiese ca nu ma mai iubeste, nu? happy

| VelvetLight explică (pentru anonim_4396):

Dar asta nu inseamna ca nu ma iubeste, nu? Adica...e doar sex si atat thinking

| VelvetLight explică (pentru anonim_4396):

Dar asta nu inseamna ca nu ma iubeste, nu? E doar sex thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il testezi periodic

| VelvetLight explică (pentru anonim_4396):

Si cum pot face asta? Adica... data viitoare cand imi propune chestii de astea sunt hotarata sa ii dau papucii, dar nu prea stiu cum sa il testez whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un exemplu eu ma cert cu tine si tu incepi sa plangi. atunci pot sa-mi dau seama daca ma iubesti sa nu... asta a fost doar un ex

| VelvetLight explică (pentru anonim_4396):

Deci trebuie sa vad daca ii pasa. De asta mi-am dat seama deja. Pe moment se tine tare si da impresia ca nu il intereseaza, ca e indiferent, dar dupa ce suntem certati incepe sa isi ceara scuze si sa se poarte frumos din nou.

| VelvetLight explică:

La inceput noi ne speriasem si am crezut ca am ramas insarcinata, dar a fost din fericire doar o alarma falsa. Tin sa mentionez si faptul ca habar nu am ce sa fac in pat si poate de asta cauta tipe mai experimentate thinking whistling