| Punky a întrebat:

Hey boys and girls! Am ajuns sa am nevoie de ajutorul si parerile voastre. Dintr`o prostie am facut ceea ce nu credeam ca mi se va intampla. M-am indragostit.La inceput credeam ca este persoana potrivita dar m-am inselat.Totul a inceput dintr`o prostie pe hi5. Mi-a luat idul si am vorbit pe mess. Dupa ce am vorbit despre toate lucrurile posibile, inclusiv despre cum am vrea o relatie, blah blah, am decis sa ne intalnim(eram intr-o relatie). Totul a decurs bine, la sfarsit ne-am sarutat, eu am decis sa ma despart de persoana cu care eram cu gandul sa raman cu el...am continuat sa tinem legatura dar el s-a racit.Eu eram mereu cu gandul la el, el era mereu cu gandul la altelestraight face. Mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat "Vrei sa fim amici sau mai mult de atat", raspunsul a fost "Vreau sa ne mai intalnim sa te cunosc mai bine". Dar asta nu s-a mai intamplat.Mai vorbim pe mess o data la o saptamana poate chiar mai mult.Acum am inceput o relatie cu gandul sa il uit, dar nu pot. Un remediu stie careva?

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Buna :* Te inteleg, stiu cum e, sunt si eu intr-o situatie destul de asemanatoare happy Uite ce cred eu.
Ai fost luata de val...cu "indragosteala" "fluturi in stomac" de aceea ai renuntat si la persoana cu care erai in momentul in care l-ai cunoscut pe respectivul baiat. Dupa parerea mea nu ar fi trebuit sa te desparti de cel cu care erai pana nu aveai confirmare concreta ca baiatul te place cu adevarat va intelegeti, etc.
Faptul ca s-a racit asa brusc... poate nu te-a placut cand v-ati intalnit, te-a placut poate din poze, la aspectul fizic, n-ai de unde sa stii ce e in capul lui, poate l-a deranjat ceva la tine...ai putea sa-l intrebi lucrul acesta happy!
Iar ca ti-a zis " Vreau sa ne mai intalnim sa te cunosc mai bine " ar putea fii o scuza ca sa nu te raneasca( asta doar daca nu te placea cand te-a vazut in realitate ).
Uite... da-i ignore, sterge nr de telefon, tot...nu are rost, lasa-l in legea lui, tu nu trebuie sa stai sa suferi dupa el, nu-l mai baga in seama si daca chiar te place el o sa vina singur la tine, dar lasa-l, atat iti zic.
Ca sa nu te mai gandesti la el incearca atunci cand iti aduci aminte de el, sa te intorci brusc sa faci altceva, da drumu la televizor, suna repede o prietena, fa-ti parul, etc etc! big grin Fa asa, obisnuieste-te cu ideea si il uiti.happy Ordoneaza subconstientului sa faca ce vrea constientul.
A si poti incerca chiar si o schimbare de look, care sa iti dea incredere in tine smug, schimba-ti culoarea parului, vestimentatia, iesi la cumparaturi cu o prietena.
Sper ca te-am ajutat si oricand daca mai ai nevoie de un sfat in legatura cu asta, cauta-ma! (fiind in situatie apropiata, te inteleg mai bine)
Succes :*:*.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-ai ce sa regretioh go onTipul oricum nu stia ce vrea.Trebuia sa iti dai seama ca ai de a face cu un smecheras si sa nu te complici.Ai facut bine ca ai incercat sa iti refaci viata persoanala. Timpul te va ajuta sa il uiti desi iti spun sincer nu merita nici macar sa iti ocupi hard-disck-ul cu amintirea luitongue

| laurika_3432 a răspuns:

Ai facut foarte bine ca l-ai intrebat daca vrea mai mult si ai facut iar bine ca ai incercat sa il uiti dar daca nu poti du-te la el si spune-i ca te-ai indragostit d el si ai sa vezy cum reactioneaza atunci vei si ce sa facibig grin bafta! sper ca te-am ajutat!

| Nane_5985 a răspuns:

Nu exista remediu pentru ca nu suntem din piatra, pur si simplu lasi sa treaca un timp indelungat si o sa'l uiti si mi'e mi s-a intamplat la fel cu o fata...succes

| crazychick a răspuns:

Love sucks! n-ai ce face, doar timpul le rezolva pe toate... pacat ca te-ai indragostit de cineva pe care l-ai cunoscut prin intermediul netului...asa ceva nu prea e bine sa facistraight face oricum multa bafta!