| Andra4862 a întrebat:

Hey! Cum pot depăși părinții toxici? Adică acei părinți care nu te lasa sa faci nimic? Eu sunt față și am 12 ani, o prietenă m-a invitat de mai multe ori la ea (părinții o cunosc pe ea și pe părinții ei) și nu m-au lăsat. Nici pe mine nu ma lasa sa o aduc pe acea fata la mine în camera.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Probabil stiu ei ceva ce tu nu stii... In cazul de fata nu sunt toxici! Roaga-ti prietena sa-si roage parintii sa vorbeasca cu parintii tai, daca nici asa nu te vor lasa, nu-ti ramane de ales decat sa-i asculti!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa ne dai si noua reteta intineririi. De la 20 de ani la 12 ani, cat spui ca ai acum.
https://www.tpu.ro/......esc-funda/

| sierra1 a răspuns:

Toxică ești tu mami, cu adunătura de "colege" cu care bântui

https://www.tpu.ro/......r-le-zice/

| Andra4862 explică (pentru sierra1):

Da, da, mersi pentru nimic, poate nu mai dai mesaje aiurea, ideea era să ma ajute cineva

| Andra4862 explică (pentru sierra1):

Și fata aia de 13 ani era o vecină, dacă ai stii cum e fata asta pe lângă aia

| sierra1 a răspuns (pentru Andra4862):

Tu-ți numești părinții "toxici" și vrei să te ajute niște străini? Interesant!

| mont a răspuns:

Nu poți zice ca sunt toxici doar pentru atât. La 12 ani nici nu e musai sa te lase singura afara. La fel și cu primit vizitatori, unii și majori și nu pot primi.

| Amanda1 a răspuns:

Da, asa si la mine. m-ai fa si lucruri fara voia lor.

| Alexei123 a răspuns:

In primul rand trebuie sa intelegi ca parintii tai iti doresc doar binele, indiferent de cat de absurzi ar parea. Daca as fi in locu tau, eu as incerca sa imi creez o relatie mai buna cu parintii mei, bazata pe incredere. Si in al doilea rand, sigur stiu ei ceva ce tu esti prea tanara de a intelege inca...
P.S doar pentru ca parintii tai nu te lasa sa iesi cu o anumita persoana nu inseamna ca sunt toxici, tine minte: increderea este un lucru care se castiga.