| delfinus a întrebat:

Am invitat o fata in oras. Ea a zis ca vine doar cu prietena ei ca nu o lasa parintii. Dar eu nu imi doresc sa vina si aia. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Sa ii zici acelei fete sa faca cumva sa fiti doar voi, adica ea sigur poate sa ii zica prietenei ei sa mearga sa se plimbe prin oras cu o alta prietena sau la o intalnire sau sa cumpere ceva...cat timp voi doi sunteti la intalnire.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa vorbesti cu cel mai bun prieten de-al tau sa te insoteasca. Astfel colega si ei va avea si ea o companie pentru a nu se plictisi, precum si pentru a nu stea nici cu gura cascata la ceea ce discutati/faceti voi doi.

| sammie a răspuns:

Atunci nu te mai duci. Simplu.

| christos1234 a răspuns:

Spunele amandurora ce iti doresti tu, cum parinti stiu ca ea este cu prietena ei, ea poate sa stea oriunde nu neaparat cu voi.

| iepurascufundita a răspuns:

Daca este prima intlnire este bine sa-i accepti si prietena, macar pana incepe sa aiba incredere in tine.

| whitechocolate6 a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa mergi cu fata in oras vei accepta sa vina si prietena ei.
Altfel ea nu va putea venii, dar cu ce te deranjeaza prietena ei?

| AtateaConditii a răspuns (pentru whitechocolate6):

Trebe sa ii faca cinste si eilaughing... Poate ii este rusine, accepta si si cand vin tu vorbesti mai mult cu cea cu care vrei, cealalta se va simti ca a cincea roata si va pleca singura.