| ralucaralu a întrebat:

Sunt obisnuita sa fiu tot prima din clasa, dar acum in a9a vad ca e mai greu. Probabil imi veti spune ca notele nu sunt importante, dar chiar am nevoie (pentru mine insami sa ma simt eu bine) sa iau note mari si sa fiu printre primii elevi.Nu stiu ce sa fac sa reusesc, intr-adevar la testele initiale notele cam la toti au fost mici, dar sunt foarte dezamagita de mine insami.Eu sunt de la o scoala dintr-o localitate, merg acum la cel mai bun liceu din judet si am media cea mai mare din clasa.De asemenea nu vreau sa creada ca notele mele sunt mari deoarece"scoala mea e slaba". Va rog niste sfaturi care sa ma ajute.

1 răspuns:
| AlexAlba a răspuns:

Salut...in realitate chiar este mai greu la liceu pentru ca aici deja toti se desteapta... poate unii copiaza poate invata dar daca vrei sa te mentii in frunte nu trebuie sa tii cont de ce zic alti ci sa mergi inainte