| Bogdan127 a întrebat:

Hey! Prietena mea tocmai ce a ieșit dintr-o relație toxica și am încercat sa o ajut cu ce am putut, însă e la fel, izbucnește în plâns în orice moment. Dacă aveți sfaturi va rog scrieți-mi

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o poti ajuta cu nimic.
Doar respecta-i decizia daca vrea sa se intoarca la fostul.
Si fii langa ea sa o asculti.
Ce sfaturi poti sa-i dai cand ea probabil inca mai iubeste acea persoana?

| Bogdan127 explică (pentru anonim_4396):

Ii respect decizia și i-am spus de multe ori ca dacă simte ca vrea sa se împace cu el sa o facă dar a spus ca nu da înapoi

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Rolul unui prieten adevărat e să-ți spună atunci când trebuie: "Bă tu ești prost?"

Dacă relația ii face rău, atunci trebuie să faci tot posibilul ca prieten, să o faci să înțeleagă că oamenii nu prea se schimbă și dacă nu merge, nu merge.

Nu imediat, "îți respect decizia, treaba ta"

Timpul o sa vindece rănile astea. Trebuie să fie alaturi de ea până se întâmplă asta.