| Hiitsme a întrebat:

Acum cateva zile am avut banchetul de sfarsit de clasa a 8a.Eu si Bff-ul meu am decis ca o sa stam impreuna insa cand am ajuns eu ea nu era si am pastrat un loc langa mine dar a venit o alta fata adusa de o profesoara pentru ca ea nu avea loc.Intre timp a venit si Bff-ul meu, i-am explicat situatia si parea ok dar dupa ceva timp mi-a dat block peste tot si a inceput sa planga in baie, am intrebat-o ce are dar nu m-a bagat in seama pe tot parcursul banchetului.Pe la sfarsit, crush-ul ei m-a intrebat daca vreau sa dansam si eu ca fraiera am acceptat. Ea a vazut asta si s-a dus afara si a plans fara ca eu sa stiu. Dupa cateva zile i-am scris si mi-am cerut scuze dar nici nu a vrut sa auda de mine.Ma simt extrem de prost.Ce as putea sa fac?
P.S.scuze de greseli

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Itsme18 a răspuns:

Dacă vei insista sa ii explici situatia își va da seama ca nu ai făcut-o cu intentie și s-ar putea sa va impacati.
Sa ii spui ca nu aveai cum sa refuzi o profesoara (deși ar fi trebuit sa spui ca păstrezi locul) și ca băiatul nu înseamnă nimic pentru tine și ca ai fost doar politicoasa acceptând sa dansezi cu el.
Dacă nu te înțelege după mai multe insistente (deoarece acum e și ea rănită) înseamnă că nu vede adevărul spus se Bff-ul ei si orice ai face în ochii ei nu te vei schimba și ar trebui sa mergi și tu mai departe întrebând-o și pe ea dacă din cauza unui loc și a unui băiat stricați o prietenie atât de frumoasă.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana si pentru cl a8a sunt niste copilarii astea. Nu ai ce sa faci, ii explici, intelege bine, nu nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl iei în brațe când îl prinzi singur într-un colț.

| Emmmaaaaa a răspuns (pentru sadrian46):

Si asta cu ce ma ajuta pe mine? Dandu-mi seama ca nu mi-a fost prietena?

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îi mai explici că nu a fost vina ta, nu ai făcut intenționat.
O să îi treacă supărarea până la urmă.

| Emmmaaaaa a răspuns:

Fa fraiero, cum nu era loc in sala? Atunci eu unde am stat?
Si cand mi-ai spus tu ca profa aia a pus-o pe tipa aia acolo? Iti spun eu _dupa ce ne-am impacat. Si faza e ca tu la banchet m-ai IGNORAT de la inceput, d-aia am plans.si la faza cu Eva nu comentez, da' mai mult am plans de prima faza...scz de argumentarea mea intarziatasmug