| GabytzuYo a întrebat:

Am o intrebare. Am un Samsung galay y Duos si imi pot instala androidul in 2 metote clockworkmod si odin mod. Intrebarea mea este ca daca incerc sa instalez un android de la alt telefon prin odin ve functiona?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Ok hai sa iti raspund tongue nu nu merge. fiecare telefon are un android special facut pentru el. asta din cauza ca diferitele functii ale telefonului trebuie accesate intr-un alt fel. daca incerci sa instalezi un android incompatibil, poate functiona dar iti garantez ca iti vei face telefonul inutilizabil. cauta si descarca ROM-ul specific telefonului. de asemenea poti cauta si ROM-uri customizate(care imbunatatesc performantele telefonului). metoda pe care o poti folosi, din moment ce e un Samsung este Odin. de asemenea nvflash dar e mai complicat.

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Incearca. TE ROG!

Incearca sa deduci ce am vrut sa spun laughing

| GabytzuYo explică (pentru Danzell):

Iti dau funda daca zici.

| GabytzuYo explică (pentru Danzell):

Mersi dar ma interesa un rom sa mearga temple run2, crying Am avut toate ROM-urile de pe xda pentru galaxy y duos. romuri oficiale nu am gasit

| Danzell a răspuns (pentru GabytzuYo):

Asta nu depinde de rom asta depinde de performanta telefonului.

| Danzell a răspuns (pentru GabytzuYo):

Ok hai sa iti raspund tongue nu nu merge. fiecare telefon are un android special facut pentru el. asta din cauza ca diferitele functii ale telefonului trebuie accesate intr-un alt fel. daca incerci sa instalezi un android incompatibil, poate functiona dar iti garantez ca iti vei face telefonul inutilizabil. cauta si descarca ROM-ul specific telefonului. de asemenea poti cauta si ROM-uri customizate(care imbunatatesc performantele telefonului). metoda pe care o poti folosi, din moment ce e un Samsung este Odin. de asemenea nvflash dar e mai complicat.