| teodara a întrebat:

Am o problema...Acum 2 seri am visat ca eu cu familia mea si cu fratii unei prietene fugeam de rusii care veneau cu bombe.atunci dintr-o data a venit un vartej mare si ne-am bagat intr-o apa unde puteam vorbii si respira.Am stat acolo pana a trecut vartejul. Dupa am mers la mine in fata blocului si ei au plecat si eu am ramas cu bagajele.Atunci rusii au venit si au aruncat cu o bomba exact pe banca unde eram.Eram constienta ca voi muri si am spus 'Doamne, iarta-mi pacatele! ' dupa mama si bunicamea au venit speriate la mine.Eu ma tot intrebam de ce nu a explodat bomba si i-am auzit vocea lui Dumnezeu care le spunea rusilor ' De copilul acesta nu va atingeti! '. va rog sa imi spuneti ce poate insemna...sunt confuza.e de bine sau de rau ca am visat glasul lui Dumnezeu? Dau funda :*

2 răspunsuri:
| DirviziuQ a răspuns:

Visul tau, dupa parerea mea, inseamna 2 lucruri. Prima parte cu rusii, inseamna ca esti mult prea ingandurata pe tema aceasta, datorita unor motive, poate tu nu crezi asta, dar subconstientul tau da.La fel am patit si eu, de multe ori, o data cu teza la mate, apoi cu un test la geografie unde mi-am visat nota si chiar aia a fost xD, alta data cu o carte care trebuia sa o citesc, etc. Iar la partea cu Dumnezeu, evident, este un lucru bun. O spun din alte vise ale mele, cu Dumnezeu. Daca il visezi nu este un motiv de ingrijorare, din contra, inseamna ca esti pe calea cea buna, iar cineva acolo sus te iubeste. In zilele cand eu visam lucruri sfinte, ca dumnezeu, ajutam suflete sa mearga in rai, etc. imi mergea bine in realitate, si eram mai credincioasa decat sunt acum, din pacate (in sensul ca acum nu mai sunt cu eram...). Ideea este ca aceste vise sunt de la subconstientul tau, faptul ca creierul tau "aduna" ideiile la care te gandesti. Iti sugerez ca, sa incerci sa nu mai injuri daca faci asta, sa te rogi la Dumnezeu, caci asta este un lucru bun, iar faptul ca astea ti-au aparut intr-un vis este ceva. In final, tot ce mai adaug este, dupa parerea mea, ca este un lucru foarte bun, mai ales si semnificatia visului, dar si faptul ca visezi lucruri ceresti, sfinte. Succes in viitor, sper ca te-am ajutat cat de cat :*. O zi placuta!

| alexutza02matza a răspuns:

Prima parte inseamna ca in mintea ta se da o lupta in legatura cu ceva. A doua parte cred ca este de bine. Iti pot spune ca daca visai ca mureai, iti "murea moarte" adica vedeai ca o sa ai o viata lunga.