| Den1470 a întrebat:

am o problema.Imi place de o fat de ceva vreme,si acum o luna am inceput sa vorbim, sa ne intalnim pe holuri si chestii din astea, am crezut ca si ea ma place asa ca i-am spus ce simt.De atunci a zis ca ar fi mai bine sa ramanem prieteni, si nu am mai vorbit pana saptamana trecuta.Saptamana trecuta am intrebat-o ce simte pentru mine, spus ca simpatie,ca ma place dar nu in felul ala.Ce sa fac? Imi place mult de ea si nu vreau sa renunt, cred ca am sansa sa o iau de la capat, dar nu stiu cum.Ce sa fac? Dati-mi niste sfaturi...va rog nu va bateti joc, mai bine nu raspundeti.Multumesc!

4 răspunsuri:
| Park1Suin a răspuns:

Boy,toate se fac cu timpul!
Uite, nu imi bat joc de tine, dar nu poti obliga pe cineva sa te iubeasca.Incearca-ti norocul la alta fata, iesi cu prietenii, axeaza-te pe studii si hobby-uri si ai s-o uiti, incetul cu incetul.

| Den1470 explică (pentru Park1Suin):

Inteleg,dar alta fata nu ar fi ca ea...

| AlexandraBrb a răspuns:

Pai și eu sunt fata, și dacă as fi fost în locul ei, as crede ca ești simpatic și curajos, Pt ca mimi-ai spus ce simți, dar dacă ți-a spus ca vrea sa rămâneți prieteni și ca ea nu te place în felul ăla, atunci înseamnă ca ea nu te place deloc, dar nu vrea sa te rănească, sau are deja un prieten. Eu te sfătuiesc sa nu încerci din nou c sa nu o pierzi de tot. si mie mi s-a întâmplat de multa e ori. Dar e legarea ta. Sper ca te-am ajutatwinking

| MonsterAllStars a răspuns:

Pai, poate prima data fata era intimidata, sau inca nu simtea ceva pentru tine. Poate peste un timp simte si ea..incearca sa va apropiati si sa o luati de la capat. Peste un timp o sa va cunoasteti mai bine si pe parcurs o sa fiti impreuna.