| Ursuletul22 a întrebat:

Am si eu o problema ..Sa începem
Deci am fost într-o excursie de 2zile si am fost cu diriga, care a mai chemat o clasa de a 7-a (eu sunt a 6-a)si era un băiat ....care era așa drăguț si bineînțeles eu nu puteam sa ma duc sa vorbesc cu el ca mi s.ar fi părut ciudat.Ok si in fiecare miercuri fac sportul cu el adică clasa lui. Excursia a fost aproximativ acum6 luni :}}}Ok sa continui atunci nu eram foarte sigura daca îmi place de el,dar cu timpul simțeam ca e tot mai drăguț si mai nu stiu...El nu ma cunoaște deloc, poate decât din auzite de la unele colege de-ale lui cu care sunt prietena ...Si întrebarea mea este cum pot sa ma împrietenesc cu el? M-as bucura extrem sa îi fiu macar o amica cu care sa iasă in,, gașcă,,.Țin sa menționez ca nu i.am zis niciodată buna sau el mie. Seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
| Sportfreak a răspuns:

Cel mai bine, si neciudat ar fi sa il cauti pe facebook si sa te bagi cu el in seama acolo ..cu conversati banale, Sau daca nu vorbiti pe facebook, incepe cu el o conversatie banala gen, tu esti prieten cu ala din a 8 a care o cunoaste pe aia... sti ce zic? Nu exagera cu subiecte complicate...doar daca te accepta ca si,, amica``sau mai mult daca i place de tine.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intra in vorba cu el prin intermediul prietenelor tale care sunt colege cu el.Sunt sigur ca functioneaza si "fratia" intre fete. Altfel este foarte greu. Succes.