| alexx2012yo a întrebat:

azi am fumat prima tigara si cand am tras primul fum am simtit un fel de arsura puternica in gat dupa care am tusit este normal ca am simtit aceasta arsura? si daca tin fumul in gura risc sa fac cancer la gat?

Răspuns Câştigător
| CaDet10000 a răspuns:

Da este foarte normal deoarece in plamani avem niste,, pamatufuri,, sa le spun asa care cand se depune ceva pe ele ele se scutura cum s-ar spune, si de aceea tusim. Cancer la gat nu am mai auzit de el dar dupa un timp cred ca da mai stiu ca daca fumezi imbatranesti mai repede asta au aratat si anumite studii si daca fumezi sistemul nervos nu se poate curata (stiu ca suna cam ciudata ultima parte dar o sa inveti intra 7-a la biologie ). Totusi sfatul meu este sa te lasi de fumat daca tii la tine si la sanatatea ta. Daca obsedezi de fumat un sfat cand fumezi nu trage aerul in piept ci in gura. Cuplacerehappy

4 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

Sfatu meu nu fuma
1. dai sanatatea la rapa
2. daca vei fuma zilnic un pachet, socoate citi bani vei da lunar pentru tigari...

| alexx2012yo explică (pentru agent003):

Nu vreau sa fumez zilnic un pachet vreau doar sa fumez ocazional
2, 3 fumuri de la colegi.Toti colegi fumeaza

| agent003 a răspuns (pentru alexx2012yo):

Nu stii ca fumatul creaza dependenta< zici tu ca vei fuma ocazional, dar tigara se va prinde de tine ca o lipitoare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa fiu scurt si concis DA si DA