| paulacoolgirl a întrebat:

Hey..tpu! Bine am si eu o mica problema. tatal si mama mea cred ca eu navighez prea mult pe facebook! asa e aprind calculatorul o data pe zi si mai stau si pe facebook! dar eu mai fac o pauza adica ies mult pe afara.de exemplu am o prietena foarte buna care il tine aprins toata ziua si navigheaza mult pe facebook, dar parinti ei nu zic nimic in privinta asta! mie pur si simplu nu imi place sa mi se zica ca stau prea mult pe calculator.si intrebarea mea este:cum as putea sa nu mai stau asa mult pe calculator si cum as putera sa le arat parintilor cxa in comparatie cu alti copii eu foloseasc calculatorul normal!?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Pai din moment ce spui ca ai tai nu te lasa si ca nu poti intra decat o data pe zi inseamna ca nu stai mult ( depinde si cat stai cand intrii!). Daca totusi crezi ca stai mult atunci incearca sa iti gasesti alta ocupatie ( mergi afara mai mult, uita-te la tv sau de ce nu citeste o carte). Parintiilor tai degeaba le vei arata ca atii stau pe calculator mai mult ca tine pentru ca lor nu le pasa de ce fac altii doar de ce faci tu

1 răspuns:
| LittleMønster a răspuns:

Ii un lucru normal sa zica chestia asta, si parintii mei fac la fel.Incearca sa stai mai mult pe langa ei, atunci nu o sa mai poata sa zica ca stai prea mult cu nasul in calculator.