| eualexandra321 a întrebat:

HEY,TPU! cand un baiat se uita la mine pe furis oriunde as fi,se izoleaza cateodata de prietenii lui,in preajma mea,cred, are un ton mai ridicat al vocii si cand spune ceva chiar daca as fi la 5m de el se uita spre mine.Cateodata mi se pare ca ma asculta cand zic ceva si sta asa parca intors spre mine si cand ma uit la el intoarce capul in alta parte si odata cand am mers la clasa lui m-a analizat din cap pana-n picioare si avea un zambet asa finut, prietenos.Cand el se uita la mine se intoarce si un prieten de-al lui si se uita, cred ca-l pune sa-si dea cu parerea despre mine.Credeti ca ma place? Atunci de ce nu vine la mine sa-mi vorbeasca? MULTUMESC CA AVETI RABDARE SI VREAU SI UN RASPUNS LAMURITOR.laughing)

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E timid. Incerca tu sa faci un pas.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Se poate sa te placa, dar cred ca e putin cam timid, si poate ca tu nu i-ai aratat ca il placi sau ceva, si nu indrazneste sa zica nimic. Fa rost de id-ul lui sau facebook-ul, si intra tu in vorba cu el. Incet, incet, poate va prinde si el curaj.
Bafta! big grin

| MeridaOcean a răspuns:

Stiu cum este,sunt in aceeasi situatie.din cate ai povestit, cred ca simte ceva pentru tine, dar mintea lui, ca sa zic asa, nu vrea sa recunoasca.toti baietii sunt timizi cand vine vorba de asa ceva,chiar si cei care se dau smecheri.laughing) eu zic sa-l lasi sa faca el primul pas,doar el e baiatul nu?laughing daca vrei sa fii sigura,poti sa nu te mai afisezi pe hol sau in orice alt loc,sa creada ca nu esti prezenta in aceea zi.(asta daca esti la scoala/liceu). daca vezi ca te cauta,se uita in clasa dupa tine,este clar ca te place.happy daca nu mai ai rabdare, poti vorbi cu el, despre ce va place, ce nu va place, poate asa se mai relaxeaza in preajma ta.

sper ca te-am putut ajuta, eu asa procedez in prezent laughing)

| loveahhhh a răspuns:

Dragut. Sunt sigura ca te place, dar ai grija sa te placa ca persoana sau ca fizic vorbind. Iar daca te place si nu-ti spune probabil ii este frica de cum vei actiona tu. Un sfat du-te si spune-i si tu asa am auzit ca ma placi... e adevarat... etc

| LocKa0103 a răspuns:

Poate baiatul nu e sigur de ceea ce simte si isi ofera siesi un ragaz, sa analizeze situatia. Tu comportate in continuare asa gingas si cu chipul de ingeras, Oferai si tu aceleasi priviri si acelasi zimbet prietenesc si apoi poate el va prinde la curaj si iti va spune...

| crazyhye a răspuns:

Parerea mea este ca incerca sa isi dea seama ce simte pentru tine si este si timid ar fi bine daca intri tu in vorba cu el. happy