| lary_8888 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul nokia e71?
Ce avantaje si dezanvantaje are?
Multumesc anticipat.
Funda.

1 răspuns:
| PinkDea a răspuns:

Browser-ul, care are Flash Litle preinstalat, este jalnic... paginile sunt afisate prost, nu incarca mereu.css-ul, javascripturile mai complexe nu functioneaza, flash playerul este la pamant (nu recunoaste nici macar un window transparent)...

Camera, desi are 3mp, scoate poze la o calitate de 7 pe o scara de la 1 la 10...

Clientul de mail este la fel de slab... inca nu stie sa randeze textul in format HTML, singurul lucru bun ar fi ca recunoaste adresele de mail/web si numerele de telefon.

Astea ar fi pe partea de dezavantaje... avantajele sunt numeroase si anume: tastatura QWERTY, ecran mare, clar, difuzor foarte bun, comanda vocala (foarte precisa), suport office 2007, sincronizare cu alte telefoane, wifi-ul merge impecabil, gps-ul se conecteaza relativ repede (3-4 min).

Un alt plus pentru E71 il reprezinta husa de piele care ii da un aer mai aparte, in rest... the same old Noica... Daca ai de ales, alege altceva.