| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa descarc de pe Google Play? Cand dau instal la o app imi zice asa "Nu aveti acces la aplicatia Magazin Google Play(pictograma aplicatiei sub forma de punga de cumparaturi alba) de pe dispozitivul dvs. utilizand acest cont de e-mail" ce trebuie sa fac ca-sa mearga? PLZZZ ajutorrr... FUNDA!(P.S. Am intrat de pe calculator...Cum pot sa descarc de pe calculator nu de pe telefon)

16 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Nu poti descarca de pe Google Play cu PC-ul, doar cu telefonul.
Ca sa poti descarca din Google Play cu telefonul ai nevoie de alt cont Google.

| florin1 a răspuns (pentru Supps):

Ce cont

| Bobo_Alex_1995 a răspuns (pentru Supps):

Aceias problema o am si eu pe tableta 192 majestic nu pot descarca app google play imi zice la fell ce trebuie sa fac imi fac cont de google direct de pe tab casa pot descarca aplicatia?

| Supps a răspuns (pentru Bobo_Alex_1995):

Trebuie sa iti faci cont Google daca nu ai sau sa-l folosesti pe cel existent, daca nu intelegi sau nu reusesti, lasa-mi un mesaj privat cu id-ul tau de messenger si maine o sa-ti dau intructiuni detaliate si poze daca e nevoie ca sa intelegi ce treuie sa faci.

| Dia_Dienutza_1997 a răspuns (pentru Supps):

Supps ma poti ajuta si pe mine?

| Dia_Dienutza_1997 a răspuns (pentru Supps):

Supps ma poti ajuta si pe mine
?

| Supps a răspuns (pentru Dia_Dienutza_1997):

Desigur, ai aceeasi problema? Si te rog sa-mi spui si versiunea de Android ce o ai pe telefon, tableta.

| Dia_Dienutza_1997 a răspuns (pentru Supps):

Problema o am la fel ca si anonim am telefon Huawei g7300

| Dia_Dienutza_1997 a răspuns (pentru Supps):

Am problema la fel ca si anonim am telefon Huawei g 7300

| Supps a răspuns (pentru Dia_Dienutza_1997):

Telefonul tau nu foloseste sistemul de operare Android, deci nu poti descarca sau rula (folosi) nicio aplicatie din Google Play pentru ca acele aplicatii functioneaza exclusiv pe telefoane si tablete ce folosesc Android ca sistem de operare.

| Marian_Finaru_1985 a răspuns (pentru Supps):

Supps am aceeasi problema precum colegii.eu am un HTC HERO

| Supps a răspuns (pentru Marian_Finaru_1985):

Deoarece telefonul tau ruleaza chiar prima versiune de Android OS, este posibil ca pe telefonul sa nu fie Google Play ci Android Market, sau doar pur si simplu Market.
Ar trebui sa faci update la software, iar din ce am gasit eu pe net, exista update oficial la 2.1 Eclair (Settings->About Phone->Software Update->HTC Software Update->Check now). Odata cu update-ul sistemului de operare ar trebui sa rulezi si o versiune actualizata a Market-ului, dar ai grija, updateul va sterge tot ce ai in telefon (nu si pe cardul SD), contacte, mesaje, aplicatii etc.

| Alexandra2525 a răspuns (pentru Supps):

Am acceasi pb pe tableta imi apare un semn de exclamare rosu si imi zice ca nu am dispozitiv, sa pun o punguta alba ce sa fa?

| Dia_Dienutza_1997 a răspuns:

Supss da am aceeasi problema si nu stiu unde pot gasi punga alba si tot la fel imi zice am telefon Huawei g7300

| prejban a răspuns:

Supps ma poti ajuta si pe mine