| Fataaiaanonima4567 a întrebat:

Hey TPU. Deci la școala la noi s-a facut un brad pentru toată școala unde fiecare clasă 5-8, nu știu dacă și 1-4. Vreau un mesaj care sa îl punem pe un glob, legat de Crăciun, din partea la toată clasa. Urgent! ceva frumos

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau un mesaj care sa îl punem... Urgent! "

ce-ar fi să reformulezi cu un "vă rog" in față?
Nu de alta dar măcar de crăciun să fii mai bun iar apoi revii la exprimările tale necizelate

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru sierra1):

"macar de Crăciun" da ce? Doar de Crăciun? Da cine spune că nu sunt buna?happy Nu sunt nici buna nici rea. Dar nu cred că tu ar trebui sa decizi asta. Și poate pe moment nu m-am gândit la formulele de politețe, greșeala mea. Daca voiai mă ajuta-i daca nu asta e. Oricum am rezolvat. An nou fericit!winking

| sierra1 a răspuns (pentru Fataaiaanonima4567):

~ Fataaiaanonima4567:...legat de Crăciun, din partea la toată clasa~

uite că te ajut:

vezi că exprimarea ta sună DOGIT, incearcă să folosești ceva de genul "din partea intregii..."

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru sierra1):

Mă scuzi dna de Română, mulțumesc pentru corectarelaughing)) Daca ai chef de corectări, fa-te profesoara pnm nu corecta rendom persoane. Cred că ți-am răspuns cat de frumos, am înțeles că nu am scris tocmai corect dar asta nu înseamnă ca trebuie să mă corectezi la fiecare cuvânt.winking

| sierra1 a răspuns (pentru Fataaiaanonima4567):

~ Fataaiaanonima4567:... nu corecta rendom persoane~

vezi? te ajut din nou: NU se zice rendom ci ~random~ dar nici dacă scriai așa, tot nu era bine

cum spui frumos?

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru sierra1):

Veziti în p*m de tb ta omule

| sierra1 a răspuns (pentru Fataaiaanonima4567):

~ Fataaiaanonima : Veziti în p*m~

ce tare: și fată(?) și cu dotată ceea ce scrii mai sus. Nașpa, vezi că iar ai GREȘIT!

| ElvisVasile a răspuns:

Daom ne ajutane