| andreea133 a întrebat:

diriga mea de mate este foare exigenta si da mai mereu note de 2 sau 3. de la jumatatea lui octombrie pana acum o sapt am avut mana in ghips si nu am putut sa scriu. In timpul in care am avut mana in ghips colegii mei au dat test, iar eu nu. DE aceea cand mi-am scos mana din ghips m-am concentrat sa invat lectiile din care au dat colegii mei test, si nu prea am invatat din lectia noua. Si acum diriga o cheama pe mama la scoala sa ii spuna ca nu mai invat. ceea ce nu e adevarat pentru ca nu am avut timp sa invat si la celelalte materii... Chestia este ca Diriga e exigenta rau de tot si cand ajung la tabla pur si simplu uit tot, iar cand ii spun mamei asta nu ma crede..Cum o pot face mama sa ma creada?

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

O simpla dovada ar fi sa ii spui ca diriga nu are dreptate, ca tu nu ai putut invata din cauza ghipsului si ca profa este prea exigenta cu tine, tu invatand oricand si de asta avand note asa bune.
Incepe sa inveti mai bine chiar daca ai o problema!
Bafta.

| andreea133 explică (pentru Aleqa):

I-am zis asta, si imi tot spune ca la sedintele cu parintii nu i se pare asa de exigenra, insa nu ma crede si spune: " Hiade mai ca nu are cum sa fie asa de rea ti se pare tie". Si da, chiar incerc sa invat mai mult ca inainte
Multumesc de sfat happy

| Aleqa a răspuns (pentru andreea133):

Chestia e ca la fiecare sedinta orice prof vrea sa para ce nu e de fapt. Spune-i si ei asta.

| andreea133 explică (pentru Aleqa):

Multumesc mult de sfat