| nimeni278 a întrebat:

Hei,as vrea sa incep o conversatie/relatie cu fata de care imi place, suntem in aceeasi scoala, aceeasi varsta, dad nu stiu cum sa incep!

Răspuns Câştigător
| DanFunie a răspuns:

Pai si ce ai de pierdut daca-i oferi? Chiar daca te refuza macar ai incercat, daca nu incerci nu ai de unde sa stii, incearca! Fii barbat! Pan' la urma daca te refuza iti da in cap cu ceva? Sau te omoara? Incearca!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand in mod obligatoriu trebuie sa deveniti prieteni. Dupa aceea s-ar putea chiar sa deveniti ceva mai mult de atat. Succes!

| DanFunie a răspuns:

Pai fa-i complimente, ofera-i flori, comportate frumos cu ea. Iar dupa o poti invita in oras, de cateva ori, iar mai apoi ii poti spune ca o placi si vrei sa incepi o relatie cu ea. Multa Bafta!

| nimeni278 explică (pentru DanFunie):

Sincer, nu prea am curajul de a i oferi flori, dar merci de sfaturi

| DanFunie a răspuns (pentru nimeni278):

Pai si ce ai de pierdut daca-i oferi? Chiar daca te refuza macar ai incercat, daca nu incerci nu ai de unde sa stii, incearca! Fii barbat! Pan' la urma daca te refuza iti da in cap cu ceva? Sau te omoara? Incearca!

| cossy19 a răspuns:

Poti sa faci cumva cunostinta cu ea prin intermediul unui prieten care o cunoaste, sau daca nu, poti sa aflii cum o cheama si sa gasesti un moment prielnic sa te bagi in seama cu ea pe vreun site de socializare. Chiar daca multe fete nu recunosc, le place sa fie bagate in seama de baieti. Iar daca nu poti face rost de numele ei, du-te pur si simplu la ea si spune-i ca, nu stiu...cauti ceva sau ceva de genul, si baga-te in vorba cu ea pana faceti cunostinta si ii ceri numarul. Daca vrei sa fii mai sarmant, poti folosi replica : "hei, mi-am pierdut numarul, mi-l dai pe al tau?". Daca nu e una intepata, o vei face sa rada, si fetelor le place asta. P.S sunt fata happy

| nimeni278 explică (pentru cossy19):

Hei,mersi pentru sfaturi, stiu cum o cheama, om am pe Facebook, dar pentru mine e problema, daca ii spun ceva " Hei ce faci?" poate.v-a spune, ceva de genu" baiatul ala din cealalta clasa s-a dat la mine " etc

| nimeni278 explică (pentru cossy19):

Hei mersi prntru sfaturi, dar pentru mine e problema daca ii scriu de exemplu " Hei ce faci..." Poate va spune ca baiatul din cealalta clasa s-a dat la mine

| CvdBobo1997 a răspuns:

Simplu, dacă sunteți în aceeași școală asta înseamnă că sigur aveți măcar un prieten comun, ai putea sa ieși cu un grup de prieteni la suc, biliard, bowling, după ce ai făcut treaba asta e inevitabil sa nu schimbați 2 cuvinte, fetele apreciază mult când un băiat este atent la detalii, deschis ușa sau tras scaunul când se așează la masa în caz ca vreți sa mergeți sa mâncați ceva...
SUCCES!

| nimeni278 explică (pentru CvdBobo1997):

Sincer, nu avem un grup in comun, dar mersi de sfaturi

| nimeni278 explică:

Simcer, m ai motivat mersi, o sa-ti dau raspunsul daca a mers sau nu