| Bombonica5 a întrebat:

Îmi place de un băiat de la mine din clasă, acela fiind din întâmplare colegul meu de banca de vreo 2 săptămâni înainte de vacanța de iarnă. În ultimile 3 zile s-a purtat cam indiferent, si s-a mutat cu cel mai bun prieten al lui in spate pe același rând, iar eu cu cea mai buna prietenă a mea tot pe acdl rând. Când mă uitam în spate și el se uita la mine. În ultima zi de școală înainte de vacanța de iarnă a stat cu mine. În pauză a stat cu 2 fete în banca mea(pițipoancele clasei, să nu le zic cu*ve), iar prietena mea cea mai bună i-a spus că este şi banca mea şi că trebuie să stau la mine. Eu nu i-am zis nimic, m-am întors cu spatele la el.
Înainte se purta așa de frumos cu mine și eram apropiați mai ales că i-am spus personal că îl plac. Nu prea a avut nicio reacție, dar după aceea am văzut pe caietul lui numele meu + numele lui = love. Dar acum parcă e altcineva. Dacă îl tratez cu indiferență el tot face ce face şi mă bagă în seamă.
Ce să fac?
VĂ MULȚUMESC TUTUROR PENTRU CĂ AȚI CITIT ÎNTREBAREA MEA!
***MULȚUMESC ANTICIPAT PENTRU RĂSPUNSURILE VOASTRE! ***

Răspuns Câştigător
| SomewhereOverTheRainbow a răspuns:

Buna. Inteleg prin ce treci si eu am patit asta la inceputul anului scolar. Acuma sa incerc sa-ti dau un sfat. Nu il mai baga in seama, prefa-te ca nu te intereseaza cu cine sta, sau ce face. Baietii (unii) cred ca toate fetele sunt la picioarele lor, asa ca tu nu fii. Trebuie sa fii indiferenta, sa vorbesti cu alti baieti din clasa, sa radeti impreuna, sa aveti "glumele" voastre. Asa ca el o sa creada ca l-ai uitat si va veni la tine. Nu-i arata ca suferi! Fi tare!
Sa nu ii arati la niciun baiat ca suferi dupa el, pentru ca dupa isi v-a bate joc de tine. Noroc pentru mai incolo.